Pravidlá slovenského názvoslovia vtákov. Odporúčané slovenské názvy vtákov sveta.

 
Úvodná stránka
Pravidlá názvoslovia
Názvoslovie vtákov
Posledná verzia a zmeny
=> 1 Paleognathae & Galloanserae
=> 2 Metaves
=> 3 Coronaves I
=> 4 Coronaves II
=> 5 Coronaves III
=> 6 Suboscines
=> 7 Menurida...Corvida
=> 8 Passerida...Sylvioidea
=> 9 Sylvioidea, Certhioidea
=> 10 Muscicapoidea
=> 11 Passeroidea I
=> 12 Passeroidea II
Avifauna Slovenska
Synonymá
Užitočné linky
Na záver
 

8 Passerida...Sylvioidea

Melanocharitidae Bobuľojedkovité
Melanocharis arfakiana (Finsch, 1900) † bobuľojedka tmavá
Melanocharis nigra (Lesson, 1830) bobuľojedka čierna
Melanocharis longicauda Salvadori, 1876 bobuľojedka žltkastobruchá
Melanocharis versteri (Finsch, 1876) bobuľojedka vejárochvostá
Melanocharis striativentris Salvadori, 1894 bobuľojedka čiarkavá
Rhamphocharis crassirostris Salvadori, 1876 bobuľojedka dlhozobá Melanocharis crassirostris
Oedistoma iliolophum (Salvadori, 1876) medoň olivový Toxorhamphus iliolophus
Oedistoma pygmaeum (Salvadori, 1876) medoň trpasličí Toxorhamphus pygmaeum
Toxorhamphus novaeguineae (Lesson, 1827) medoň žltobruchý
Toxorhamphus poliopterus (Sharpe, 1882) medoň sivohlavý
Cnemophilidae Saténovcovité
Cnemophilus loriae (Salvadori, 1894) saténovec ametystový  Loria loriae
Cnemophilus macgregorii De Vis, 1890 saténovec kávovoprsý 
Loboparadisea sericea Rothschild, 1896 saténovec žltoprsý 
Callaeatidae Laločníkovité
Callaeas cinereus (Gmelin, 1788) laločník kokako Callaeas cinereus
Philesturnus carunculatus (Gmelin, 1789) laločník tieko Creadion carunculatus
Heteralocha acutirostris (Gould, 1837) † huia ostrozobá 
Notiomystidae Hihiovité
Notiomystis cincta (Du Bus de Gisignies, 1839) hihi bútľavový
Petroicidae Mucholovkovité
Poecilodryas albispecularis (Salvadori, 1876) mucholovka popolavá Heteromyias albispecularis
Poecilodryas cinereifrons (E. P. Ramsay, 1876) mucholovka sivohlavá Heteromyias cinereifrons
Poecilodryas brachyura (P. L. Sclater, 1874) mucholovka čiernobradá
Poecilodryas hypoleuca (G. R. Gray, 1859) mucholovka čiernoboká
Poecilodryas superciliosa (Gould, 1847) mucholovka bielobrvá
Poecilodryas cerviniventris (Gould, 1858) mucholovka hnedastoboká
Poecilodryas placens (E. P. Ramsay, 1879) mucholovka olivovopása Gennaeodryas placens
Poecilodryas albonotata (Salvadori, 1875) mucholovka čiernohrdlá
Peneothello sigillata (De Vis, 1890) mucholovka bielozrkadlová Peneothello sigillatus
Peneothello cryptoleuca (Hartert, 1930) mucholovka dymová Peneothello cryptoleucus
Peneothello cyanus (Salvadori, 1874) mucholovka sivomodrá
Peneothello bimaculata (Salvadori, 1874) mucholovka bielotrtáčová Peneothello bimaculatus
Peneoenanthe pulverulenta (Bonaparte, 1850) mucholovka mangrovová Eopsaltria pulverulenta
Tregellasia leucops (Salvadori, 1876) mucholovka bielotvárová
Tregellasia capito (Gould, 1852) mucholovka žltkavá
Eopsaltria australis (Shaw, 1790) mucholovka žltoprsá
Eopsaltria griseogularis Gould, 1838 mucholovka sivoprsá
Eopsaltria georgiana (Quoy et Gaimard, 1830) mucholovka bieloprsá
Eopsaltria flaviventris Sharpe, 1903 mucholovka šafránovobruchá
Melanodryas cucullata (Latham, 1802) mucholovka kapucňová Petroica cucullata
Melanodryas vittata (Quoy et Gaimard, 1830) mucholovka hnedá Petroica vittata
Pachycephalopsis hattamensis (A. B. Meyer, 1874) mucholovka zelená
Pachycephalopsis poliosoma Sharpe, 1882 mucholovka bielooká
Monachella muelleriana (Schlegel, 1871) mucholovka potočná
Microeca papuana A. B. Meyer, 1875 mucholovka žltá
Microeca griseoceps De Vis, 1894 mucholovka žltonohá
Microeca flavovirescens G. R. Gray, 1858 mucholovka olivová
Microeca flavigaster Gould, 1843 mucholovka žltobruchá
Microeca hemixantha P. L. Sclater, 1883 mucholovka zlatobruchá
Microeca fascinans (Latham, 1802) mucholovka bielochvostá
Eugerygone rubra (Sharpe, 1879) mucholovka granátová
Petroica rosea Gould, 1840 mucholovka červenoprsá
Petroica rodinogaster (Drapiez, 1819) mucholovka ružová
Petroica archboldi Rand, 1940 mucholovka sutinová
Petroica bivittata De Vis, 1897 mucholovka horská
Petroica phoenicea Gould, 1837 mucholovka ohnivá
Petroica multicolor (Gmelin, 1789) mucholovka šarlátová
Petroica boodang (Lesson, 1838) mucholovka šarlátovoprsá
Petroica goodenovii (Vigors et Horsfield, 1827) mucholovka červenočelá
Petroica macrocephala (Gmelin, 1789) mucholovka maorská
Petroica australis (Sparrman, 1788) mucholovka bieločelá
Petroica traversi (Buller, 1872) mucholovka Traversova
Drymodes superciliaris Gould, 1850 kriačinár svetlonohý
Drymodes brunneopygia Gould, 1841 kriačinár tmavonohý
Amalocichla sclateriana De Vis, 1892 korenčiar veľký
Amalocichla incerta (Salvadori, 1876) korenčiar malý
Picathartidae Holohlavcovité
Picathartes gymnocephalus (Temminck, 1825) holohlavec žltohlavý 
Picathartes oreas Reichenow, 1899 holohlavec pestrohlavý
Chaetopidae Skalovcovité
Chaetops frenatus (Temminck, 1826) skalovec hrdzavý
Chaetops aurantius E. L. Layard, 1867 skalovec zlatooranžový
Eupetidae Džungliarovité
Eupetes macrocerus Temminck, 1831 džungliar behavý
Hyliotidae Tmavopláštnikovité
Hyliota flavigaster Swainson, 1837 tmavopláštnik žltobruchý
Hyliota australis Shelley, 1882 tmavopláštnik matný
Hyliota usambarae W. L. Sclater, 1932 tmavopláštnik bielokrídly
Hyliota violacea J. Verreaux et E. Verreaux, 1851 tmavopláštnik fialový
Stenostiridae Čiernonôžkovité
Stenostira scita (Vieillot, 1818) čiernonôžka čarovná
Elminia longicauda (Swainson, 1838) mušník tyrkysový 
Elminia albicauda Bocage, 1877 mušník striebristý
Elminia nigromitrata (Reichenow, 1874) mušník tmavý Trochocercus nigromitratus
Elminia albiventris (Sjöstedt, 1893) mušník bielobruchý Trochocercus nigromitratus
Elminia albonotata Sharpe, 1891 mušník bielochvostý Trochocercus albonotatus
Culicicapa ceylonensis (Swainson, 1820) žltuška sivohlavá 
Culicicapa helianthea (Wallace, 1865) žltuška citrónová
Remizidae Kúdeľníčkovité
Remiz pendulinus (Linnaeus, 1758) kúdeľníčka lužná 
Remiz macronyx (Severtzov, 1873) kúdeľníčka čiernohlavá
Remiz coronatus (Severtzov, 1873) kúdeľníčka bielohlavá
Remiz consobrinus (Swinhoe, 1870) kúdeľníčka čínska
Anthoscopus punctifrons (Sundevall, 1850) kúdeľníčka škvrnitočelá
Anthoscopus parvulus (Heuglin, 1864) kúdeľníčka žltá
Anthoscopus musculus (Hartlaub, 1882) kúdeľníčka myšacia
Anthoscopus flavifrons (Cassin, 1855) kúdeľníčka zlatočelá
Anthoscopus caroli (Sharpe, 1871) kúdeľníčka sivá
Anthoscopus sylviella Reichenow, 1904 kúdeľníčka akáciová
Anthoscopus minutus (Shaw, 1812) kúdeľníčka sivohlavá 
Auriparus flaviceps (Sundevall, 1850) žltohlávok sýkorkovitý
Cephalopyrus flammiceps (Burton, 1836) ohnivočelka zelenkavá
Paridae Sýkorkovité
Poecile palustris (Linnaeus, 1758) sýkorka hôrna  Parus palustris
Poecile hypermelaena Berezowski et Bianchi, 1891 sýkorka čiernobradá Parus hypermelaena, Parus hypermelaenus
Poecile lugubris (Temminck, 1820) sýkorka smútočná Parus lugubris
Poecile hyrcana (Zarudnyi et Loudon, 1905) sýkorka perzská Parus hyrcana, Parus hyrcanus
Poecile montana (Conrad von Baldenstein, 1827) sýkorka čiernohlavá  Parus montana, Parus montanus
Poecile songara (Severtzov, 1873) sýkorka vŕbová Parus songara
Poecile carolinensis (Audubon, 1834) sýkorka karolínska Parus carolinensis
Poecile atricapillus (Linnaeus, 1766) sýkorka čiernočiapočkatá  Parus atricapillus, Poecile atricapilla
Poecile gambeli (Ridgway, 1886) sýkorka Gambelova Parus gambeli
Poecile sclateri (Kleinschmidt, 1897) sýkorka sivá Parus sclateri
Poecile superciliosa Prjevalsky, 1876 sýkorka bielobrvá Parus superciliosa, Parus superciliosus
Poecile davidi Berezowski et Bianchi, 1891 sýkorka červenkastobruchá Parus davidi
Poecile cincta (Boddaert, 1783) sýkorka hnedohlavá  Parus cincta, Parus cinctus
Poecile hudsonica (J. R. Forster, 1772) sýkorka severská Parus hudsonica, Parus hudsonicus
Poecile rufescens (J. K. Townsend, 1837) sýkorka hrdzavochrbtá Parus rufescens
Poecile varia (Temminck et Schlegel, 1848) sýkorka hrdzavá Cyanistes varius, Sittiparus varius, Poecile varius, Parus varius
Periparus rufonuchalis (Blyth, 1849) sýkorka hrdzavokrká Parus rufonuchalis
Periparus rubidiventris (Blyth, 1847) sýkorka sivochrbtá Parus rubidiventris
Periparus melanolophus (Vigors, 1831) sýkorka hrdzavoboká Parus melanolophus
Periparus ater (Linnaeus, 1758) sýkorka uhliarka Parus ater
Periparus venustulus (Swinhoe, 1870) sýkorka žltobruchá Pardaliparus venustulus, Parus venustulus
Periparus elegans (Lesson, 1831) sýkorka škvrnitá Pardaliparus elegans, Parus elegans
Periparus amabilis (Sharpe, 1877) sýkorka kapucňová Pardaliparus amabilis, Parus amabilis
Lophophanes cristatus (Linnaeus, 1758) sýkorka chochlatá Parus cristatus
Lophophanes dichrous (Blyth, 1845) sýkorka sivochochlá Parus dichrous
Parus guineensis Shelley, 1900 sýkorka bledooká Melaniparus guineensis 
Parus leucomelas Rüppell, 1840 sýkorka bielokrídla Melaniparus leucomelas
Parus carpi MacDonald et Hall, 1957 sýkorka kriačinová Melaniparus carpi
Parus niger Vieillot, 1818 sýkorka čierna Melaniparus niger
Parus albiventris Shelley, 1881 sýkorka bielobruchá Melaniparus albiventris
Parus leuconotus Guerin-Meneville, 1843 sýkorka bielochrbtá Melaniparus leuconotus
Parus funereus (J. Verreaux et E. Verreaux, 1855) sýkorka tmavá Melaniparus funereus
Parus rufiventris Bocage, 1877 sýkorka škoricovobruchá Melaniparus rufiventris
Parus pallidiventris Reichenow, 1885 sýkorka jantárová Melaniparus pallidiventris
Parus fringillinus Fischer et Reichenow, 1884 sýkorka červenohrdlá Melaniparus fringillinus
Parus fasciiventer Reichenow, 1893 sýkorka čiernopása Melaniparus fasciiventer
Parus thruppi Shelley, 1885 sýkorka savanová Melaniparus thruppi
Parus griseiventris Reichenow, 1882 sýkorka sivobruchá Melaniparus griseiventris
Parus cinerascens Vieillot, 1818 sýkorka popolavá Melaniparus cinerascens
Parus afer Gmelin, 1789 sýkorka akáciová Melaniparus afer
Parus major Linnaeus, 1758 sýkorka veľká 
Parus bokharensis Lichtenstein, 1823 sýkorka turkestanská
Parus monticolus Vigors, 1831 sýkorka vrchovská
Parus nuchalis Jerdon, 1845 sýkorka bielotylá
Parus xanthogenys Vigors, 1831 sýkorka žltolíca
Parus spilonotus Bonaparte, 1850 sýkorka kráľovská
Parus holsti Seebohm, 1894 sýkorka žltá Macholophus holsti
Parus semilarvatus (Salvadori, 1865) sýkorka bieločelá Cyanistes semilarvatus, Sittiparus semilarvatus
Pseudopodoces humilis (Hume, 1871) jakárka krivozobá Parus humilis
Cyanistes caeruleus (Linnaeus, 1758) sýkorka belasá Parus caeruleus
Cyanistes teneriffae (Lesson, 1831) sýkorka modrokrídla Parus teneriffae
Cyanistes cyanus (Pallas, 1770) sýkorka lazúrová Parus cyanus
Cyanistes flavipectus (Severtzov, 1873) sýkorka žltoprsá Parus flavipectus
Baeolophus wollweberi (Bonaparte, 1850) sýkorka ohlávková  Parus wollweberi
Baeolophus inornatus (Gambel, 1845) sýkorka fádna Parus inornatus
Baeolophus ridgwayi (Richmond, 1902) sýkorka borievková Parus ridgwayi
Baeolophus bicolor (Linnaeus, 1766) sýkorka dvojfarebná  Parus bicolor
Baeolophus atricristatus (Cassin, 1850) sýkorka čiernochochlá Parus atricristatus
Sylviparus modestus Burton, 1836 sýkorka olivová
Melanochlora sultanea (Hodgson, 1838) sýkorka sultánska
Panuridae Fúzatkovité
Panurus biarmicus (Linnaeus, 1758) fúzatka trstinová 
Alaudidae Škovránkovité
Mirafra cantillans Blyth, 1845 škovránok spevavý
Mirafra javanica Horsfield, 1821 škovránok škoricový
Mirafra hova Hartlaub, 1860 škovránok madagaskarský
Mirafra passerina Gyldenstolpe, 1926 škovránok vrabčí
Mirafra albicauda Reichenow, 1891 škovránok bielochvostý
Mirafra cheniana A. Smith, 1843 škovránok posmievavý
Mirafra cordofanica Strickland, 1852 škovránok sahelský
Mirafra williamsi Macdonald, 1956 škovránok tmavochrbtý
Mirafra pulpa Friedmann, 1930 škovránok zavalitý
Mirafra africana A. Smith, 1836 škovránok hnedotylý
Mirafra sharpii Elliot, 1897 škovránok medený
Mirafra hypermetra (Reichenow, 1879) škovránok veľký
Mirafra somalica (Witherby, 1903) škovránok dlhozobý
Mirafra ashi Colston, 1982 škovránok tenkozobý
Mirafra angolensis Bocage, 1880 škovránok vrchovinový
Mirafra rufocinnamomea (Salvadori, 1865) škovránok rapkavý
Mirafra apiata (Vieillot, 1816) škovránok kapský
Mirafra fasciolata (Sundevall, 1850) škovránok tlieskavý
Mirafra africanoides A. Smith, 1836 škovránok stepný Calendulauda africanoides
Mirafra alopex Sharpe, 1890 škovránok habešský Calendulauda alopex
Mirafra collaris Sharpe, 1896 škovránok obojkový
Mirafra assamica Horsfield, 1840 škovránok hrdzavokrídly
Mirafra affinis Blyth, 1945 škovránok škvrnitý
Mirafra microptera Hume, 1873 škovránok barmský
Mirafra erythrocephala Salvadori et Giglioli, 1885 škovránok suchomilný
Mirafra rufa Lynes, 1920 škovránok červenkastý
Mirafra gilletti Sharpe, 1895 škovránok savanový
Mirafra degodiensis Erard, 1975 škovránok degodský
Mirafra poecilosterna (Reichenow, 1879) škovránok ružovolíci Calendulauda poecilosterna
Mirafra naevia (Strickland, 1853) škovránok akáciový
Mirafra sabota A. Smith, 1836 škovránok sabota Calendulauda sabota
Mirafra erythroptera Blyth, 1845 škovránok úhorový
Heteromirafra ruddi (Grant, 1908) škovránok vzpriamený
Heteromirafra archeri Clarke, 1920 škovránok somálsky
Heteromirafra sidamoensis Érard, 1975 škovránok sidamský
Certhilauda benguelensis (Sharpe, 1904) škovránok plavý
Certhilauda subcoronata A. Smith, 1843 škovránok karuský
Certhilauda semitorquata A. Smith, 1836 škovránok bielohrdlý
Certhilauda curvirostris (Hermann, 1783) škovránok krivozobý
Certhilauda brevirostris Roberts, 1941 škovránok krátkozobý
Certhilauda chuana (A. Smith, 1836) škovránok bečuánsky
Certhilauda albescens (Lafresnaye, 1839) škovránok búrsky Calendulauda albescens
Certhilauda erythrochlamys (Strickland, 1853) škovránok dunový Calendulauda erythrochlamys
Certhilauda barlowi (Roberts, 1937) škovránok hnedkavý Calendulauda barlowi
Certhilauda burra (Bangs, 1930) škovránok oranžský Calendulauda burra
Pinarocorys nigricans (Sundevall, 1850) škovránok tmavý
Pinarocorys erythropygia (Strickland, 1852) škovránok hrdzavochvostý
Chersomanes albofasciata (Lafresnaye, 1836) škovránok ostrohatý
Chersomanes beesleyi (Benson, 1966) škovránok meruský
Alaemon alaudipes (Desfontaines, 1789) behuľa dlhozobá
Alaemon hamertoni Witherby, 1905 behuľa krátkozobá
Ramphocoris clotbey (Bonaparte, 1850) škovran hrubozobý
Melanocorypha calandra (Linnaeus, 1766) škovran stepný 
Melanocorypha bimaculata (Menetries, 1832) škovran dvojškvrnný
Melanocorypha mongolica (Pallas, 1776) škovran venčekový
Melanocorypha maxima Blyth, 1867 škovran močiarny
Melanocorypha leucoptera (Pallas, 1811) škovran bielokrídly 
Melanocorypha yeltoniensis (J. R. Forster, 1767) škovran čierny 
Ammomanes cinctura (Gould, 1839) púštnik piesočný Ammomanes cincturus
Ammomanes phoenicura (Franklin, 1831) púštnik hrdzavý Ammomanes phoenicurus
Ammomanes deserti (Lichtenstein, 1823) púštnik bledý
Ammomanes grayi (Wahlberg, 1855) púštnik svitavý Ammomanopsis grayi
Calandrella brachydactyla (Leisler, 1814) škovránka krátkoprstá 
Calandrella blanfordi (Shelley, 1902) škovránka sivkastá
Calandrella erlangeri (Neumann, 1906) škovránka hrdzavokrká
Calandrella cinerea (Gmelin, 1789) škovránka červenotemenná 
Calandrella acutirostris Hume, 1873 škovránka ostrozobá 
Calandrella raytal (Blyth, 1845) škovránka retal
Calandrella rufescens (Vieillot, 1820) škovránka malá 
Calandrella cheleensis (Swinhoe, 1871) škovránka stepná
Calandrella somalica (Sharpe, 1895) škovránka hrdzavá
Calandrella athensis (Sharpe, 1900) škovránka keňská
Spizocorys conirostris (Sundevall, 1850) škovránok ružovozobý
Spizocorys fringillaris (Sundevall, 1850) škovránok bielobruchý
Spizocorys sclateri (Shelley, 1902) škovránok slzolíci
Spizocorys obbiensis Witherby, 1905 škovránok pobrežný
Spizocorys personata Sharpe, 1895 škovránok maskový
Eremalauda dunni (Shelley, 1904) škovránok púštny
Eremalauda starki (Shelley, 1902) škovránok bledý Spizocorys starki
Chersophilus duponti (Vieillot, 1820) sirla plachá
Pseudalaemon fremantlii (Lort Phillips, 1897) pipíška dlhozobá
Galerida cristata (Linnaeus, 1758) pipíška chochlatá 
Galerida theklae (L. Brehm, 1858) pipíška vavrínová
Galerida malabarica (Scopoli, 1786) pipíška skalná
Galerida deva (Sykes, 1832) pipíška okrová
Galerida modesta Heuglin, 1864 pipíška hrdzavá
Galerida magnirostris (Stephens, 1826) pipíška hrubozobá Calendula magnirostris
Lullula arborea (Linnaeus, 1758) škovránik stromový 
Alauda arvensis Linnaeus, 1758 škovránok poľný
Alauda japonica Temminck et Schlegel, 1848 škovránok japonský
Alauda gulgula Franklin, 1831 škovránok krátkochvostý
Alauda razae (Alexander, 1898) škovránok ostrovný
Eremopterix australis (A. Smith, 1836) žavorník čiernosluchý
Eremopterix leucotis (Stanley, 1814) žavorník gaštanovochrbtý 
Eremopterix signatus (Oustalet, 1886) žavorník ozdobný Eremopterix signata
Eremopterix verticalis (A. Smith, 1836) žavorník sivochrbtý
Eremopterix nigriceps (Gould, 1839) žavorník bieločelý
Eremopterix griseus (Scopoli, 1786) žavorník škraboškový  Eremopterix grisea
Eremopterix leucopareia (Fischer et Reichenow, 1884) žavorník hrdzavohlavý
Eremophila alpestris (Linnaeus, 1758) uškárik vrchovský 
Eremophila bilopha (Temminck, 1823) uškárik bielohrdlý
Sylviettidae Bezchvostkovité
Cryptillas victorini (Sundevall, 1860) kryptila oranžovooká Bradypterus victorini
Melocichla mentalis (Fraser, 1843) lužnica potočná
Sphenoeacus afer (Gmelin, 1789) bylinár hrdzavý
Achaetops pycnopygius (P. L. Sclater, 1853) skalobežec škvrnitý Chaetops pycnopygius
Macrosphenus flavicans Cassin, 1859 dlhozobka žltá
Macrosphenus kempi (Sharpe, 1905) dlhozobka hnedá
Macrosphenus concolor (Hartlaub, 1857) dlhozobka olivovosivá
Macrosphenus pulitzeri Boulton, 1931 dlhozobka plavohrdlá
Macrosphenus kretschmeri (Reichenow et Neumann, 1895) dlhozobka veľká Suaheliornis kretschmeri
Sylvietta brachyura Lafresnaye, 1839 bezchvostka sivá
Sylvietta whytii (Shelley, 1894) bezchvostka Whyteova 
Sylvietta philippae J. G. Williams, 1955 bezchvostka krátkozobá
Sylvietta rufescens (Vieillot, 1817) bezchvostka dlhozobá
Sylvietta isabellina (Elliot, 1897) bezchvostka bušová
Sylvietta ruficapilla Bocage, 1877 bezchvostka červenosluchá
Sylvietta virens Cassin, 1859 bezchvostka zelená
Sylvietta denti (Ogilvie-Grant, 1906) bezchvostka citrónová
Sylvietta chapini Schouteden, 1947 bezchvostka gaštanovohlavá
Sylvietta leucophrys (Sharpe, 1891) bezchvostka bielobrvá
Nicatoridae Vetvárovité
Nicator chloris (Valenciennes, 1826) vetvár veľkozobý
Nicator gularis Finsch et Hartlaub, 1870 vetvár hnedohlavý
Nicator vireo Cabanis, 1876 vetvár žltohrdlý
Hirundinidae Lastovičkovité
Pseudochelidoninae Okaňorodé
Pseudochelidon eurystomina Hartlaub, 1861 okaňa červenooká
Pseudochelidon sirintarae Thonglongya, 1968 okaňa bielooká 
Hirundininae Lastovičkorodé
Psalidoprocne nitens (Cassin, 1857) lastovička hranatochvostá
Psalidoprocne fuliginosa Shelley, 1887 lastovička horská
Psalidoprocne albiceps P. L. Sclater, 1864 lastovička bielohlavá
Psalidoprocne chalybea Reichenow, 1892 lastovička oceľová
Psalidoprocne petiti Sharpe et Bouvier, 1876 lastovička sivokrídla
Psalidoprocne mangbettorum Chapin, 1923 lastovička mangbettská
Psalidoprocne oleaginea Neumann, 1904 lastovička olivkastá
Psalidoprocne pristoptera (Rüppell, 1840) lastovička čierna 
Psalidoprocne antinorii Salvadori, 1844 lastovička hnedá
Psalidoprocne orientalis Reichenow, 1889 lastovička tmavá
Psalidoprocne holomelas (Sundevall, 1850) lastovička pílokrídla
Psalidoprocne obscura (Hartlaub, 1855) lastovička zelená
Pseudhirundo griseopyga (Sundevall, 1850) lastovička sivotrtáčová Hirundo griseopyga
Cheramoeca leucosterna (Gould, 1841) lastovička bielochrbtá Cheramoeca leucosternus
Phedina borbonica (Gmelin, 1789) brehuľa maskarénska
Phedina brazzae Oustalet, 1886 brehuľa čiarkavá
Riparia paludicola (Vieillot, 1817) brehuľa bahenná
Riparia congica (Reichenow, 1888) brehuľa konžská
Riparia riparia (Linnaeus, 1758) brehuľa hnedá 
Riparia diluta (Sharpe et Wyatt, 1893) brehuľa bledá
Riparia cincta (Boddaert, 1783) brehuľa bielo-hnedá 
Tachycineta bicolor (Vieillot, 1808) lastovička akvamarínová 
Tachycineta albilinea (Lawrence, 1863) lastovička mangrovníková
Tachycineta stolzmanni (Philippi, 1902) lastovička pobrežná
Tachycineta albiventer (Boddaert, 1783) lastovička bielobruchá
Tachycineta leucorrhoa (Vieillot, 1817) lastovička čelenková
Tachycineta meyeni (Cabanis, 1850) lastovička patagónska
Tachycineta euchrysea (Gosse, 1847) lastovička zlatá
Tachycineta thalassina (Swainson, 1827) lastovička smaragdová
Tachycineta cyaneoviridis (H. Bryant, 1859) lastovička bahamská
Progne subis (Linnaeus, 1758) lastovička purpurovolesklá
Progne cryptoleuca S. F. Baird, 1865 lastovička kubánska
Progne dominicensis (Gmelin, 1789) lastovička antilská
Progne sinaloae Nelson, 1898 lastovička fialovočierna
Progne chalybea (Gmelin, 1789) lastovička sivoprsá
Progne modesta Gould, 1838 lastovička galapágska  
Progne murphyi Chapman, 1925 lastovička peruánska
Progne elegans S. F. Baird, 1865 lastovička jagavá
Progne tapera (Linnaeus, 1766) lastovička hnedoprsá Phaeoprogne tapera
Notiochelidon cyanoleuca (Vieillot, 1817) lastovička pampová Pygochelidon cyanoleuca
Notiochelidon murina (Cassin, 1853) lastovička hnedobruchá
Notiochelidon flavipes (Chapman, 1922) lastovička bledonohá
Notiochelidon pileata (Gould, 1858) lastovička čiapočkatá
Haplochelidon andecola (d´Orbigny et Lafresnaye, 1837) lastovička andská Hirundo andecola, Stelgidopteryx andecola
Atticora fasciata (Gmelin, 1789) lastovička bielopása
Atticora melanoleuca (Wied, 1820) lastovička perejová
Neochelidon tibialis (Cassin, 1853) lastovička pančuchová
Stelgidopteryx serripennis (Audubon, 1838) lastovička zúbkokrídla
Stelgidopteryx ridgwayi Nelson, 1910 lastovička jukatánska
Stelgidopteryx ruficollis (Vieillot, 1817) lastovička hrdzavá
Alopochelidon fucata (Temminck, 1822) lastovička škoricovohlavá Stelgidopteryx fucata
Hirundo rustica Linnaeus, 1758 lastovička obyčajná 
Hirundo lucida Hartlaub, 1858 lastovička hrdzavohrdlá
Hirundo angolensis Bocage, 1868 lastovička špinavobruchá
Hirundo tahitica Gmelin, 1789 lastovička tichomorská
Hirundo domicola Jerdon, 1844 lastovička hôrna
Hirundo neoxena Gould, 1843 lastovička štebotavá
Hirundo albigularis Strickland, 1849 lastovička bielohrdlá
Hirundo aethiopica Blanford, 1869 lastovička červenočelá
Hirundo smithii Leach, 1818 lastovička hnedohlavá
Hirundo atrocaerulea Sundevall, 1850 lastovička modrá
Hirundo nigrita G. R. Gray, 1845 lastovička vodná
Hirundo leucosoma Swainson, 1837 lastovička bielokrídla
Hirundo megaensis Benson, 1942 lastovička bielochvostá
Hirundo nigrorufa Bocage, 1877 lastovička hrdzavo-čierna
Hirundo dimidiata Sundevall, 1850 lastovička perleťová
Ptyonoprogne rupestris (Scopoli, 1769) lastovička skalná  Hirundo rupestris, Ptyonoprocne rupestris
Ptyonoprogne obsoleta (Cabanis, 1850) lastovička púštna Hirundo obsoleta, Ptyonoprocne obsoleta
Ptyonoprogne fuligula Lichtenstein, 1842 lastovička rozmanitá Hirundo fuligula, Ptyonoprocne fuligula
Ptyonoprogne concolor Sykes, 1832 lastovička morionová Hirundo concolor, Ptyonoprocne concolor
Delichon urbicum (Linnaeus, 1758) belorítka obyčajná  Delichon urbica
Delichon dasypus (Bonaparte, 1850) belorítka východná
Delichon nipalense Horsfield et Moore, 1854 belorítka čiernobradá Delichon nipalensis
Cecropis cucullata (Boddaert, 1783) lastovička červenohlavá Hirundo cucullata
Cecropis abyssinica (Guérin-Meneville, 1843) lastovička pásikavobruchá Hirundo abyssinica
Cecropis semirufa (Sundevall, 1850) lastovička červenobruchá Hirundo semirufa
Cecropis senegalensis (Linnaeus, 1766) lastovička mešitová Hirundo senegalensis
Cecropis daurica (Laxmann, 1769) lastovička červenochrbtá  Hirundo daurica
Cecropis domicella (Heuglin, 1869) lastovička tropická Hirundo domicella
Cecropis striolata (Schlegel, 1844) lastovička čiarkavá Hirundo striolata
Cecropis badia Cassin, 1853 lastovička gaštanová Hirundo badia
Petrochelidon rufigula Bocage, 1878 lastovička červenohrdlá Hirundo rufigula
Petrochelidon preussi (Reichenow, 1898) lastovička červenospánková Hirundo preussi
Petrochelidon perdita Fry et Smith, 1985 lastovička červenomorská Hirundo perdita
Petrochelidon spilodera Sundevall, 1850 lastovička útesová Hirundo spilodera
Petrochelidon fuliginosa (Chapin, 1925) lastovička lesná Hirundo fuliginosa
Petrochelidon fluvicola Blyth, 1856 lastovička riečna Hirundo fluvicola
Petrochelidon ariel (Gould, 1843) lastovička čarovná  Hirundo ariel
Petrochelidon nigricans Vieillot, 1817 lastovička stromová Hirundo nigricans
Petrochelidon pyrrhonota (Vieillot, 1817) lastovička bralová Hirundo pyrrhonota
Petrochelidon fulva (Vieillot, 1808) lastovička karibská Hirundo fulva
Petrochelidon pelodoma (Brooke, 1974) lastovička jaskynná
Petrochelidon rufocollaris Peale, 1848 lastovička hrdzavoprsá Hirundo rufocollaris
Hyliidae Hýliovité
Hylia prasina (Cassin, 1855) hýlia zelená
Pholidornis rushiae (Cassin, 1855) úpolník žltobruchý
Aegithalidae Mlynárkovité
Aegithalos caudatus (Linnaeus, 1758) mlynárka dlhochvostá 
Aegithalos leucogenys (Horsfield et Moore, 1854) mlynárka bielolíca
Aegithalos concinnus (Gould, 1855) mlynárka hnedotemenná
Aegithalos niveogularis (Gould, 1855) mlynárka bielohrdlá
Aegithalos iouschistos (Blyth, 1845) mlynárka hrdzavolíca
Aegithalos bonvaloti (Oustalet, 1891) mlynárka bieločelá
Aegithalos fuliginosus (J. Verreaux, 1870) mlynárka sivolíca
Leptopoecile sophiae Severtsov, 1873 hnedohlávok penicovitý
Leptopoecile elegans Prjevalsky, 1887 hnedohlávok chochlatý
Psaltria exilis Temminck, 1836 mlynárka trpasličia
Psaltriparus minimus (J. K. Townsend, 1837) mlynárka lesná
Psaltriparus melanotis Hartlaub, 1844 mlynárka masková
Cettiidae Cetiovité
Tickellia hodgsoni (Moore, 1854) pradešan širokozobý
Abroscopus albogularis (Hodgson, 1854) pradešan červenolíci
Abroscopus schisticeps (J. E. Gray et G. R. Gray, 1847) pradešan čiernolíci
Abroscopus superciliaris (Blyth, 1859) pradešan bambusový
Erythrocercus holochlorus Erlanger, 1901 vladárik žltý
Erythrocercus mccallii (Cassin, 1855) vladárik ryšavý
Erythrocercus livingstonei G. R. Gray, 1870 vladárik zlatý
Tesia olivea (McClelland, 1840) tézia zlatohlavá
Tesia cyaniventer Hodgson, 1837 tézia sivobruchá
Tesia superciliaris (Bonaparte, 1850) tézia čiernohlavá
Tesia everetti (Hartert, 1897) tézia hrdzavohlavá
Oligura castaneocoronata (Burton, 1836) tézia gaštanovohlavá Tesia castaneocoronata
Urosphena squameiceps (Swinhoe, 1863) cetia krátkochvostá
Urosphena whiteheadi (Sharpe, 1888) cetia bornejská
Urosphena subulata (Sharpe, 1884) cetia timorská
Cettia pallidipes (Blanford, 1872) cetia bledonohá
Cettia canturians (Swinhoe, 1860) cetia mandžuská
Cettia diphone (Kittlitz, 1830) cetia spevavá
Cettia seebohmi Ogilvie-Grant, 1894 cetia luzonská
Cettia annae (Hartlaub et Finsch, 1868) cetia palauská
Cettia parens (Mayr, 1935) cetia makirská  
Cettia haddeni LeCroy et Barker 2006 cetia odedi
Cettia ruficapilla (E. P. Ramsay, 1876) cetia tmavá
Cettia fortipes (Hodgson, 1845) cetia hnedoboká
Cettia vulcania (Blyth, 1870) cetia vulkánová
Cettia major (Horsfield et Moore, 1854) cetia rododendrónová
Cettia carolinae Rozendaal, 1987 cetia tanimbarská
Cettia flavolivacea (Blyth, 1845) cetia olivová
Cettia robustipes (Swinhoe, 1866) cetia výšinová
Cettia acanthizoides (J. Verreaux, 1871) cetia žltavá
Cettia brunnescens (Hume, 1872) cetia himalájska
Cettia brunnifrons (Hodgson, 1845) cetia hnedotemenná
Cettia cetti (Temminck, 1820) cetia južná 
Phyllergates cuculatus Temminck, 1836 ratanárik horský Orthotomus cucullatus
Phyllergates heterolaemus (Mearns, 1905) ratanárik hrdzavokapucňový Orthotomus heterolaemus
Phylloscopidae Kolibiarikovité
Phylloscopus ruficapilla (Sundevall, 1850) kolibiarik červenavotemenný Phylloscopus ruficapillus
Phylloscopus laurae (Boulton, 1931) kolibiarik zlatý
Phylloscopus laetus (Sharpe, 1902) kolibiarik hrdzavolíci
Phylloscopus herberti (Alexander, 1903) kolibiarik čiernohlavý
Phylloscopus budongoensis (Seth-Smith, 1907) kolibiarik tmavozelený
Phylloscopus umbrovirens (Rüppell, 1840) kolibiarik zelenokrídly
Phylloscopus trochilus (Linnaeus, 1758) kolibiarik spevavý 
Phylloscopus collybita (Vieillot, 1817) kolibiarik čipčavý 
Phylloscopus ibericus Ticehurst, 1937 kolibiarik iberský
Phylloscopus canariensis Hartwig, 1886 kolibiarik kanársky
Phylloscopus sindianus W. E. Brooks, 1880 kolibiarik vrchovský
Phylloscopus lorenzii (Lorenz, 1887) kolibiarik hnedochrbtý
Phylloscopus neglectus Hume, 1870 kolibiarik borievkový
Phylloscopus bonelli (Vieillot, 1819) kolibiarik horský 
Phylloscopus orientalis Brehm, 1855 kolibiarik zelenavosivý
Phylloscopus sibilatrix (Bechstein, 1793) kolibiarik sykavý 
Phylloscopus fuscatus (Blyth, 1842) kolibiarik hnedý 
Phylloscopus fuligiventer (Hodgson, 1845) kolibiarik dymový
Phylloscopus affinis (Tickell, 1833) kolibiarik himalájsky 
Phylloscopus subaffinis Ogilvie-Grant, 1900 kolibiarik plavý
Phylloscopus griseolus Blyth, 1847 kolibiarik tmavý 
Phylloscopus armandii (Milne-Edwards, 1865) kolibiarik vŕbový
Phylloscopus schwarzi (Radde, 1863) kolibiarik dlhochvostý 
Phylloscopus pulcher Blyth, 1845 kolibiarik rododendrónový
Phylloscopus maculipennis (Blyth, 1867) kolibiarik sivohrdlý
Phylloscopus kansuensis Meise, 1933 kolibiarik gansuský
Phylloscopus yunnanensis La Touche, 1922 kolibiarik ciridavý Phylloscopus sichuanensis, Phylloscopus yunmanensis
Phylloscopus proregulus (Pallas, 1811) kolibiarik králikovitý 
Phylloscopus chloronotus (G. R. Gray et J. E. Gray, 1846) kolibiarik čečinový
Phylloscopus subviridis (W. E. Brooks, 1872) kolibiarik žltosluchý
Phylloscopus inornatus (Blyth, 1842) kolibiarik žltkastotemenný 
Phylloscopus humei (W. E. Brooks, 1879) kolibiarik matnosivý
Phylloscopus borealis (H. Blasius, 1858) kolibiarik severský 
Phylloscopus nitidus Blyth, 1843 kolibiarik zelenkavý
Phylloscopus trochiloides (Sundevall, 1837) kolibiarik zelený 
Phylloscopus plumbeitarsus Swinhoe, 1861 kolibiarik dvojpásy
Phylloscopus tenellipes Swinhoe, 1860 kolibiarik bledonohý 
Phylloscopus borealoides Portenko, 1950 kolibiarik japonský
Phylloscopus magnirostris Blyth, 1843 kolibiarik veľkozobý
Phylloscopus tytleri W. E. Brooks, 1872 kolibiarik tenkozobý
Phylloscopus occipitalis (Blyth, 1845) kolibiarik jazvecovitý 
Phylloscopus coronatus (Temminck et Schlegel, 1847) kolibiarik korunkatý 
Phylloscopus ijimae (Stejneger, 1892) kolibiarik izuský
Phylloscopus reguloides (Blyth, 1842) kolibiarik pásikavohlavý 
Phylloscopus claudiae La Touche, 1922 kolibiarik Klaudiin  
Phylloscopus goodsoni E. Hartert, 1910 kolibiarik Hartertov  
Phylloscopus emeiensis Alström et Olsson, 1995 kolibiarik emejský
Phylloscopus davisoni (Oates, 1889) kolibiarik bielochvostý
Phylloscopus ogilviegranti La Touche, 1922 kolibiarik fujianský  
Phylloscopus hainanus Olsson, Alström et Colston, 1993 kolibiarik hainanský
Phylloscopus forresti Rothschild, 1921 kolibiarik sečuánsky
Phylloscopus cantator (Tickell, 1833) kolibiarik žltohrdlý
Phylloscopus ricketti (Slater, 1897) kolibiarik šafránový
Phylloscopus olivaceus (Moseley, 1891) kolibiarik prčivý
Phylloscopus cebuensis (Dubois, 1900) kolibiarik citrónovohrdlý
Phylloscopus trivirgatus Strickland, 1849 kolibiarik trojpásy 
Phylloscopus sarasinorum (A. B. Meyer et Wiglesworth, 1896) kolibiarik sulaweský
Phylloscopus presbytes (Blyth, 1870) kolibiarik timorský
Phylloscopus poliocephalus (Salvadori, 1876) kolibiarik ostrovný
Phylloscopus makirensis Mayr, 1935 kolibiarik makirský
Phylloscopus amoenus (Hartert, 1929) kolibiarik fŕkaný
Seicercus xanthoschistos (J. E. Gray et G. R. Gray, 1847) kolibiarik sivokorunkatý 
Seicercus affinis (Hodgson, 1854) kolibiarik bledookuliarnatý
Seicercus burkii (Burton, 1836) kolibiarik zlatookuliarnatý
Seicercus tephrocephalus (Anderson, 1871) kolibiarik popolavohlavý
Seicercus whistleri Ticehurst, 1925 kolibiarik pásokrídly
Seicercus valentini (Hartert, 1907) kolibiarik slnečný
Seicercus omeiensis Martens, Eck, Päckert et Sun, 1999 kolibiarik žltookuliarnatý
Seicercus soror Alström et Olsson, 1999 kolibiarik zelenočelý
Seicercus poliogenys (Blyth, 1847) kolibiarik sivolíci
Seicercus castaniceps (Hodgson, 1845) kolibiarik gaštanovohlavý
Seicercus montis (Sharpe, 1887) kolibiarik žltoprsý
Seicercus grammiceps (Strickland, 1849) kolibiarik bielobruchý
Acrocephalidae Trsteniarikovité
Scotocerca inquieta (Cretzschmar, 1830) tmavochvost neposedný
Hemitesia neumanni (Rothschild, 1908) malochvostka žltolíca
Nesillas typica (Hartlaub, 1860) olivárik lesný
Nesillas lantzii (A. Grandidier, 1867) olivárik kriačinový
Nesillas longicaudata (E. Newton, 1877) olivárik anjouanský
Nesillas brevicaudata (Milne-Edwards et A. Grandidier, 1888) olivárik vresový
Nesillas mariae Benson, 1960 olivárik zelenkavý
Nesillas aldabrana Benson et Penny, 1968 olivárik aldabranský
Phragmaticola aedon (Pallas, 1776) trsteniarik hrubozobý  Acrocephalus aedon
Acrocephalus griseldis (Hartlaub, 1891) trsteniarik olivovohnedý
Acrocephalus brevipennis (Keulemans, 1866) trsteniarik krátkokrídly
Acrocephalus rufescens (Sharpe et Bouvier, 1876) trsteniarik hnedkavý
Acrocephalus gracilirostris (Hartlaub, 1864) trsteniarik čiernonohý
Acrocephalus newtoni (Hartlaub, 1863) trsteniarik madagaskarský
Acrocephalus sechellensis (Oustalet, 1877) trsteniarik seychelský Bebrornis sechellensis
Acrocephalus rodericanus (A. Newton, 1865) trsteniarik rodrigueský Bebrornis rodericanus
Acrocephalus arundinaceus (Linnaeus, 1758) trsteniarik veľký 
Acrocephalus orientalis (Temminck et Schlegel, 1847) trsteniarik východný
Acrocephalus stentoreus (Ehrenberg, 1833) trsteniarik dlhozobý
Acrocephalus australis (Gould, 1838) trsteniarik austrálsky
Acrocephalus familiaris (Rothschild, 1892) trsteniarik laysanský
Acrocephalus luscinius (Quoy et Gaimard, 1830) trsteniarik spevavý Acrocephalus luscinia
Acrocephalus rehsei (Finsch, 1883) trsteniarik nauruský
Acrocephalus kingi (Wetmore, 1924) trsteniarik nihoanský
Acrocephalus syrinx (Kittlitz, 1835) trsteniarik karolínsky
Acrocephalus aequinoctialis (Latham, 1790) trsteniarik sivý
Acrocephalus caffer (Sparrman, 1786) trsteniarik dýkozobý
Acrocephalus mendanae Tristram, 1883 trsteniarik šafránový
Acrocephalus atyphus (Wetmore, 1919) trsteniarik tuamotský
Acrocephalus kerearako Holyoak, 1974 trsteniarik kerearako
Acrocephalus rimitarae (Murphy et Mathews, 1929) trsteniarik rimatarský Acrocephalus rimatarae
Acrocephalus taiti Ogilvie-Grant, 1913 trsteniarik svetlý
Acrocephalus vaughani (Sharpe, 1900) trsteniarik pomarančovníkový
Acrocephalus bistrigiceps Swinhoe, 1860 trsteniarik pestrohlavý
Acrocephalus melanopogon (Temminck, 1823) trsteniarik tamariškový  Calamodus melanopogon, Lusciniola melanopogon
Acrocephalus paludicola (Vieillot, 1817) trsteniarik vodný Calamodus paludicola
Acrocephalus schoenobaenus (Linnaeus, 1758) trsteniarik malý  Calamodus schoenobaenus
Acrocephalus sorghophilus (Swinhoe, 1863) trsteniarik prosový
Acrocephalus concinens (Swinhoe, 1870) trsteniarik tupokrídly
Acrocephalus tangorum La Touche, 1912 trsteniarik mandžuský
Acrocephalus orinus Oberholser, 1905 trsteniarik veľkozobý
Acrocephalus agricola (Jerdon, 1845) trsteniarik roľný
Acrocephalus dumetorum Blyth, 1849 trsteniarik krovinný
Acrocephalus scirpaceus (Hermann, 1804) trsteniarik bahenný 
Acrocephalus fuscus (Hemprich et Ehrenberg, 1833) trsteniarik kaspický  
Acrocephalus baeticatus (Vieillot, 1817) trsteniarik záhradný
Acrocephalus avicenniae Ash, Pearson, Nikolaus et Colston 1989 trsteniarik mangrovníkový  
Acrocephalus palustris (Bechstein, 1798) trsteniarik obyčajný 
Iduna caligata (Lichtenstein, 1823) sedmohlások malý Hippolais caligata
Iduna rama (Sykes, 1832) sedmohlások svetlobruchý Hippolais rama
Iduna pallida (Ehrenberg, 1833) sedmohlások bledý Hippolais pallida
Iduna opaca Cabanis, 1850 sedmohlások širokozobý Hippolais opaca
Hippolais languida (Ehrenberg, 1833) sedmohlások veľkozobý
Hippolais olivetorum (Strickland, 1837) sedmohlások olivový
Hippolais polyglotta (Vieillot, 1817) sedmohlások štebotavý
Hippolais icterina (Vieillot, 1817) sedmohlások obyčajný 
Chloropeta natalensis A. Smith, 1847 žltárik šafránový 
Chloropeta similis Richmond, 1897 žltárik bambusový
Chloropeta gracilirostris Ogilvie-Grant, 1906 žltárik papyrusový
Graueria vittata Hartert, 1908 pásikavec lesný
Donacobiidae Anguovité
Donacobius atricapilla (Linnaeus, 1766) angu čiernočiapočkatý 
Bernieridae Tetrakovité
Oxylabes madagascariensis (Gmelin, 1789) foditana bielohrdlá
Bernieria madagascariensis (Gmelin, 1789) tetraka dlhozobá Phyllastrephus madagascariensis
Cryptosylvicola randrianasoloi Goodman, Langrand et Whitney, 1996 pokrovinka olivová
Hartertula flavoviridis (E. Hartert, 1924) žltáčik stupňochvostý Neomixis flavoviridis
Thamnornis chloropetoides (A. Grandidier, 1867) kiritika kriačinová
Xanthomixis zosterops (Sharpe, 1875) lesnár okuliarnatý Phyllastrephus zosterops, Bernieria zosterops
Xanthomixis apperti Colston, 1972 lesnár zombitský Phyllastrephus apperti, Bernieria apperti
Xanthomixis tenebrosa (Stresemann, 1925) lesnár žltohrdlý Phyllastrephus tenebrosus, Bernieria tenebrosa, Xanthomixis tenebrosus
Xanthomixis cinereiceps (Sharpe, 1881) lesnár sivohlavý Phyllastrephus cinereiceps, Bernieria cinereiceps
Crossleyia xanthophrys (Sharpe, 1875) spadankár žltobrvý Oxylabes xanthophrys
Randia pseudozosterops Delacour et Berlioz, 1931 randia hnedkavá
Megaluridae
Svrkavcovité
Amphilais seebohmi (Sharpe, 1879) blatár sivý Dromaeocercus seebohmi
Megalurus timoriensis Wallace, 1864 svrkavec hnedkavý
Megalurus macrurus (Salvadori, 1876) svrkavec papuánsky
Megalurus palustris Horsfield, 1821 svrkavec trsový
Megalurus albolimbatus (Albertis et Salvadori, 1879) svrkavec vábivý
Megalurus gramineus (Gould, 1845) svrkavec trávový 
Megalurus punctatus (Quoy et Gaimard, 1830) svrkavec matata Bowdleria punctata
Megalurus rufescens (Buller, 1869) † svrkavec papraďový Bowdleria rufescens
Cincloramphus mathewsi Iredale, 1911 svrkavec hrdzavotrtáčový 
Cincloramphus cruralis (Vigors et Horsfield, 1827) svrkavec čiernobruchý 
Eremiornis carteri North, 1900 svrkavec kavyľový
Buettikoferella bivittata (Bonaparte, 1850) svrkavec plavý Megalurulus bivittatus
Megalurulus mariae J. Verreaux, 1869 svrkavec novokaledónsky
Megalurulus grosvenori (Gilliard, 1960) svrkavec maskový Cichlornis grosvenori
Megalurulus whitneyi (Mayr, 1933) svrkavec potočný Cichlornis whitneyi
Megalurulus llaneae (Hadden, 1983) svrkavec hôrny Cichlornis llaneae
Megalurulus rubiginosus (P. L. Sclater, 1881) svrkavec červenkavý Ortygocichla rubiginosa
Megalurulus rufus (Reichenow, 1890) svrkavec dlhonohý Trichocichla rufa, Ortygocichla rufa, Megalurulus rufua
Chaetornis striata (Jerdon, 1841) svrkavec ryžový Chaetornis striatus
Schoenicola platyurus (Jerdon, 1844) svrkavec širokochvostý Schoenicola platyura
Schoenicola brevirostris (Sundevall, 1850) svrkavec krátkozobý
Bradypterus baboecala (Vieillot, 1817) svrkavec bahenný
Bradypterus graueri Neumann, 1908 svrkavec horský
Bradypterus grandis Ogilvie-Grant, 1917 svrkavec močiarny
Bradypterus carpalis Chapin, 1916 svrkavec bielokrídly
Bradypterus alfredi Hartlaub, 1890 svrkavec bambusový
Bradypterus sylvaticus Sundevall, 1860 svrkavec lesný
Bradypterus lopezi (Alexander, 1903) svrkavec tropický Bradypterus lopesi
Bradypterus mariae Madarasz, 1905 svrkavec bledobradý
Bradypterus barratti Sharpe, 1876 svrkavec tmavonohý
Bradypterus bangwaensis Delacour, 1943 svrkavec bangwajský
Bradypterus cinnamomeus (Rüppell, 1840) svrkavec škoricový
Bradypterus thoracicus (Blyth, 1845) svrkavec hnedoboký
Bradypterus davidi (La Touche, 1923) svrkavec bajkalský
Bradypterus major (W. E. Brooks, 1872) svrkavec dlhozobý 
Bradypterus tacsanowskius (Swinhoe, 1871) svrkavec Taczanowského 
Bradypterus luteoventris (Hodgson, 1845) svrkavec burinový
Bradypterus alishanensis Rasmussen, Round, Dickinson et Rozendaal, 2000 svrkavec tchajvanský
Bradypterus mandelli (W. E. Brooks, 1875) svrkavec hrdzavý
Bradypterus seebohmi (Ogilvie-Grant, 1895) svrkavec rintin
Bradypterus montis (E. Hartert, 1896) svrkavec jávsky
Bradypterus timorensis Mayr, 1944 svrkavec timorský
Bradypterus caudatus (Ogilvie-Grant, 1895) svrkavec dlhochvostý
Bradypterus accentor (Sharpe, 1888) svrkavec machový
Bradypterus castaneus (Buttikofer, 1893) svrkavec gaštanový
Dromaeocercus brunneus Sharpe, 1877 chlpochvost hnedý Bradypterus brunneus
Elaphrornis palliseri (Blyth, 1851) svrkavec tmavý Bradypterus palliseri
Locustella lanceolata (Temminck, 1840) svrčiak škvrnitý 
Locustella naevia (Boddaert, 1783) svrčiak zelenkavý 
Locustella certhiola (Pallas, 1811) svrčiak pásikavý 
Locustella ochotensis (Middendorff, 1853) svrčiak menlivý
Locustella pleskei Taczanowski, 1890 svrčiak Pleskeov
Locustella fluviatilis (Wolf, 1810) svrčiak riečny 
Locustella luscinioides (Savi, 1824) svrčiak slávikovitý 
Locustella fasciolata G. R. Gray, 1860 svrčiak tajgový
Locustella amnicola Stepanyan, 1972 svrčiak sachalinský
Locustella pryeri (Seebohm, 1884) svrčiak močiarny Megalurus pryeri
Pycnonotidae Bylbylovité
Crinigerinae Afrobylorodé  
Calyptocichla serina (J. Verreaux et E. Verreaux, 1855) afrobyl zlatý  
Stelgidillas gracilirostris (Strickland, 1844) afrobyl tenkozobý Pycnonotus gracilirostris, Andropadus gracilirostris
Andropadus importunus (Vieillot, 1818) afrobyl prostý Pycnonotus importunus
Criniger barbatus (Temminck, 1821) afrobyl šafránovobradý  
Criniger chloronotus (Cassin, 1859) afrobyl zelenochrbtý  
Criniger calurus (Cassin, 1857) afrobyl červenochvostý  
Criniger ndussumensis Reichenow, 1904 afrobyl bielobradý  
Criniger olivaceus (Swainson, 1837) afrobyl zelenobruchý  
Eurillas gracilis Cabanis, 1880 afrobyl štíhly Pycnonotus gracilis, Andropadus gracilis
Eurillas ansorgei Hartert, 1907 afrobyl sivozelený Pycnonotus ansorgei, Andropadus ansorgei
Eurillas curvirostris Cassin, 1859 afrobyl krivozobý Pycnonotus curvirostris, Andropadus curvirostris
Eurillas latirostris Strickland, 1844 afrobyl žltobradý Pycnonotus latirostris, Andropadus latirostris
Eurillas virens Cassin, 1858 afrobyl zelenkavý Pycnonotus virens, Andropadus virens
Eurillas hallae Prigogine, 1972 afrobyl zairský Pycnonotus hallae, Andropadus hallae
Bleda syndactylus (Swainson, 1837) afrobyl fúzatý Bleda syndactyla
Bleda eximius (Hartlaub, 1855) afrobyl zelenochvostý Bleda eximia
Bleda notatus (Cassin, 1857) afrobyl žltkavý Bleda notata
Bleda canicapillus (Hartlaub, 1854) afrobyl mravčí Bleda canicapilla
Arizelocichla masukuensis (Shelley, 1897) afrobyl čiapočkatý Pycnonotus masukuensis, Andropadus masukuensis
Arizelocichla kakamegae (Sharpe, 1900) afrobyl kakamežský Andropadus kakamegae
Arizelocichla montanus Reichenow, 1892 afrobyl hôrny Pycnonotus montanus, Andropadus montanus
Arizelocichla tephrolaemus (G. R. Gray, 1862) afrobyl sivohrdlý Pycnonotus tephrolaemus, Andropadus tephrolaemus
Arizelocichla kikuyuensis (Sharpe, 1891) afrobyl olivovoprsý Andropadus kikuyuensis
Arizelocichla nigriceps (Shelley, 1890) afrobyl tmavohlavý Pycnonotus nigriceps, Andropadus nigriceps
Arizelocichla fusciceps (Shelley, 1893) afrobyl horský Andropadus fusciceps
Arizelocichla chlorigula (Reichenow, 1899) afrobyl zelenohrdlý Pycnonotus chlorigula, Andropadus chlorigula
Arizelocichla milanjensis (Shelley, 1894) afrobyl fŕkanolíci Pycnonotus milanjensis, Andropadus milanjensis
Arizelocichla olivaceiceps (Shelley, 1896) afrobyl olivovohlavý Andropadus olivaceiceps
Arizelocichla striifacies (Reichenow & Neumann 1895) afrobyl pásikavolíci Andropadus striifacies
Atimastillas flavicollis (Swainson, 1837) afrobyl hájový Chlorocichla flavicollis
Ixonotus guttatus J. Verreaux et E. Verreaux, 1851 afrobyl škvrnitý  
Thescelocichla leucopleura (Cassin, 1855) afrobyl močiarny  
Baeopogon indicator (J. Verreaux et E. Verreaux, 1855) afrobyl pásochvostý  
Baeopogon clamans (Sjöstedt, 1893) afrobyl lužný  
Chlorocichla laetissima (Sharpe, 1899) afrobyl šafránový  
Chlorocichla prigoginei De Roo, 1967 afrobyl citrónový  
Chlorocichla flaviventris (A. Smith, 1834) afrobyl prstencooký  
Chlorocichla falkensteini (Reichenow, 1874) afrobyl červenooký  
Chlorocichla simplex (Hartlaub, 1855) afrobyl plachý  
Phyllastrephus scandens Swainson, 1837 afrobyl sivohlavý Pyrrhurus scandens
Phyllastrephus terrestris Swainson, 1837 afrobyl zemný  
Phyllastrephus strepitans (Reichenow, 1879) afrobyl hrdzavý  
Phyllastrephus cerviniventris Shelley, 1894 afrobyl bledonohý  
Phyllastrephus fulviventris Cabanis, 1876 afrobyl olivový  
Phyllastrephus baumanni Reichenow, 1895 afrobyl hnedkavý  
Phyllastrephus hypochloris (Jackson, 1906) afrobyl olivovozelený  
Phyllastrephus lorenzi Sassi, 1914 afrobyl tmavotemenný  
Phyllastrephus fischeri (Reichenow, 1879) afrobyl hrdzavochvostý  
Phyllastrephus cabanisi (Sharpe, 1882) afrobyl plavý  
Phyllastrephus placidus (Shelley, 1889) afrobyl húštinový  
Phyllastrephus poensis Alexander, 1903 afrobyl vŕškový  
Phyllastrephus icterinus (Bonaparte, 1850) afrobyl jantárový  
Phyllastrephus xavieri (Oustalet, 1892) afrobyl žltohrdlý  
Phyllastrephus leucolepis Gatter, 1985 afrobyl samotársky  
Phyllastrephus albigularis (Sharpe, 1882) afrobyl bielohrdlý  
Phyllastrephus flavostriatus (Sharpe, 1876) afrobyl žltopásikavý  
Phyllastrephus alfredi (Shelley, 1903) afrobyl dlhozobý  
Phyllastrephus poliocephalus (Reichenow, 1892) afrobyl žltý  
Phyllastrephus debilis (P. L. Sclater, 1899) afrobyl útly  
Pycnonotinae Bylbylorodé
Spizixos canifrons Blyth, 1845 bylbyl krátkozobý
Spizixos semitorques Swinhoe, 1861 bylbyl obojkový
Pycnonotus zeylanicus (Gmelin, 1789) bylbyl korunkatý
Pycnonotus striatus (Blyth, 1842) bylbyl čiarkavý
Pycnonotus leucogrammicus (S. Müller, 1835) bylbyl bledooký
Pycnonotus tympanistrigus (S. Müller, 1835) bylbyl žltosluchý
Pycnonotus melanoleucos (Eyton, 1839) bylbyl čierno-biely
Pycnonotus priocephalus (Jerdon, 1839) bylbyl zelenkavočelý
Pycnonotus atriceps (Temminck, 1822) bylbyl čiernohlavý
Pycnonotus melanicterus (Gmelin, 1789) bylbyl čiernochochlý
Pycnonotus squamatus (Temminck, 1828) bylbyl šupinatý
Pycnonotus cyaniventris Blyth, 1842 bylbyl sivoprsý
Pycnonotus jocosus (Linnaeus, 1758) bylbyl červenosluchý 
Pycnonotus xanthorrhous Anderson, 1869 bylbyl hnedoprsý
Pycnonotus sinensis (Gmelin, 1789) bylbyl tmavočiapočkatý
Pycnonotus taivanus Styan, 1893 bylbyl tchajvanský
Pycnonotus leucogenys (J. E. Gray, 1835) bylbyl himalájsky
Pycnonotus leucotis (Gould 1836) bylbyl bielolíci
Pycnonotus cafer (Linnaeus, 1766) bylbyl hnedý 
Pycnonotus aurigaster (Vieillot, 1818) bylbyl sadzohlavý
Pycnonotus xanthopygos (Ehrenberg, 1833) bylbyl okuliarnatý
Pycnonotus nigricans (Vieillot, 1818) bylbyl kapucňový
Pycnonotus capensis (Linnaeus, 1766) bylbyl tmavý
Pycnonotus barbatus (Desfontaines, 1789) bylbyl bradatý 
Pycnonotus somaliensis Reichenow, 1905 bylbyl šupinatoprsý
Pycnonotus dodsoni Sharpe, 1895 bylbyl bušový
Pycnonotus tricolor (Hartlaub, 1862) bylbyl trojfarebný
Pycnonotus eutilotus (Jardine et Selby, 1837) bylbyl vlnenochrbtý
Pycnonotus nieuwenhuisii (Finsch, 1901) bylbyl belasooký
Pycnonotus urostictus (Salvadori, 1870) bylbyl žltooký
Pycnonotus bimaculatus (Horsfield, 1821) bylbyl pestrohlavý
Pycnonotus finlaysoni Strickland, 1844 bylbyl zlatotvárový
Pycnonotus xantholaemus (Jerdon, 1845) bylbyl zlatohrdlý
Pycnonotus penicillatus Blyth, 1851 bylbyl uškatý
Pycnonotus flavescens Blyth, 1845 bylbyl žlto-olivový
Pycnonotus goiavier (Scopoli, 1786) bylbyl gojavier
Pycnonotus luteolus (Lesson, 1841) bylbyl bieloobočnatý 
Pycnonotus plumosus Blyth, 1845 bylbyl olivovokrídly
Pycnonotus blanfordi Jerdon, 1862 bylbyl záhradný
Pycnonotus simplex Lesson, 1839 bylbyl okáň
Pycnonotus brunneus Blyth, 1845 bylbyl krvavooký
Pycnonotus erythropthalmos (Hume, 1878) bylbyl oranžovooký
Alophoixus phaeocephalus (Hartlaub, 1844) bylbyl sírový Criniger phaeocephalus
Alophoixus bres (Lesson, 1832) bylbyl bres Criniger bres
Alophoixus finschii (Salvadori, 1871) bylbyl hnedo-žltý Criniger finschii
Alophoixus flaveolus (Gould, 1836) bylbyl hnedochochlý Criniger flaveolus
Alophoixus pallidus (Swinhoe, 1870) bylbyl sivolíci  Criniger pallidus
Alophoixus ochraceus (Moore, 1854) bylbyl okrový Criniger ochraceus
Acritillas indica (Jerdon, 1839) bylbyl zlatolíci Iole indica, Hypsipetes indicus
Setornis criniger Lesson, 1839 bylbyl hákozobý
Tricholestes criniger (Blyth, 1845) bylbyl hrivnatý Hypsipetes criniger
Iole virescens Blyth, 1845 bylbyl barmský Hypsipetes viridescens 
Iole propinqua (Oustalet, 1903) bylbyl sivooký Hypsipetes propinquus
Iole olivacea Blyth, 1844 bylbyl olivovohnedý Hypsipetes charlottae
Iole palawanensis (Tweeddale, 1878) bylbyl sírovobruchý Ixos palawanensis, Hypsipetes palawanensis, Iole palawanensis
Ixos nicobariensis (F. Moore, 1854) bylbyl nikobarský Hypsipetes nicobariensis
Ixos mcclellandii Horsfield, 1840 bylbyl zelenokrídly Hypsipetes mcclellandii
Ixos malaccensis (Blyth, 1845) bylbyl svetlobruchý Hypsipetes malaccensis
Ixos virescens Temminck, 1825 bylbyl škvrnitoprsý Hypsipetes virescens
Ixos philippinus (J. R. Forster, 1795) bylbyl filipínsky Hypsipetes philippinus
Ixos rufigularis (Sharpe, 1877) bylbyl hrdzavohrdlý Hypsipetes rufigularis
Ixos siquijorensis (Steere, 1890) bylbyl strapatý Hypsipetes siquijorensis
Ixos everetti (Tweeddale, 1877) bylbyl tagmaja Hypsipetes everetti
Thapsinillas affinis (Hombron et Jacquinot, 1841) bylbyl zlatochvostý Alophoixus affinis, Hypsipetes affinis
Microscelis amaurotis (Temminck, 1830) bylbyl gaštanovosluchý Hypsipetes amaurotis
Hemixos flavala Blyth, 1845 bylbyl hnedosluchý Hypsipetes flavalus
Hemixos castanonotus Swinhoe, 1870 bylbyl gaštanový
Hypsipetes crassirostris E. Newton, 1867 bylbyl hrubozobý
Hypsipetes borbonicus (J. R. Forster, 1781) bylbyl réunionský
Hypsipetes olivaceus Jardine et Selby, 1835 bylbyl maurícijský
Hypsipetes madagascariensis (Statius Müller, 1776) bylbyl horovana
Hypsipetes parvirostris Milne-Edwards et Oustalet, 1885 bylbyl komorský
Hypsipetes leucocephalus (Gmelin, 1789) bylbyl čierny
Cerasophila thompsoni (Bingham, 1900) bylbyl bielohlavý Hypsipetes thompsoni


Today, there have been 1 visitors (21 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=