Pravidlá slovenského názvoslovia vtákov. Odporúčané slovenské názvy vtákov sveta.

 
Úvodná stránka
Pravidlá názvoslovia
Názvoslovie vtákov
Posledná verzia a zmeny
=> 1 Paleognathae & Galloanserae
=> 2 Metaves
=> 3 Coronaves I
=> 4 Coronaves II
=> 5 Coronaves III
=> 6 Suboscines
=> 7 Menurida...Corvida
=> 8 Passerida...Sylvioidea
=> 9 Sylvioidea, Certhioidea
=> 10 Muscicapoidea
=> 11 Passeroidea I
=> 12 Passeroidea II
Avifauna Slovenska
Synonymá
Užitočné linky
Na záver
 

3 Coronaves I

Opisthocomidae Hoacinovité
Opisthocomus hoazin (Statius Müller, 1776) hoacin chochlatý 
Otidae Dropovité
Otis tarda Linnaeus, 1758 drop veľký 
Ardeotis arabs (Linnaeus, 1758) drop arabský
Ardeotis kori (Burchell, 1822) drop najväčší 
Ardeotis nigriceps (Vigors, 1831) drop čiernotemenný Choriotis nigriceps
Ardeotis australis (J. E. Gray, 1829) drop zásternatý Choriotis australis
Chlamydotis undulata (Jacquin, 1784) drop orientálny
Chlamydotis macqueenii (J. E. Gray, 1832) drop hrivnatý 
Neotis ludwigii (Rüppell, 1837) drop tmavohlavý
Neotis denhami (Children, 1826) drop škvrnitokrídly
Neotis heuglinii (Hartlaub, 1859) drop pustinný
Neotis nuba (Cretzschmar, 1826) drop čiernobradý
Eupodotis senegalensis (Vieillot, 1820) drop červenkastý
Eupodotis barrowii (J. E. Gray, 1829) drop bielobruchý
Eupodotis caerulescens (Vieillot, 1820) drop modrý
Eupodotis vigorsii (A. Smith, 1831) drop sivokrký
Eupodotis rueppellii (Wahlberg, 1856) drop korhan
Eupodotis humilis (Blyth, 1856) drop hnedkavý
Lophotis savilei Lynes, 1920 drop sahelský Eupodotis savilei
Lophotis gindiana (Oustalet, 1881) drop bledochochlý Eupodotis gindiana
Lophotis ruficrista (A. Smith, 1836) drop červenkastochochlý Eupodotis ruficrista
Afrotis afra (Linnaeus, 1758) drop čiernokrídly  Eupodotis afra
Afrotis afraoides (A. Smith, 1831) drop bielosluchý Eupodotis afraoides
Lissotis melanogaster (Rüppell, 1835) drop čiernobruchý Eupodotis melanogaster
Lissotis hartlaubii (Heuglin, 1863) drop Hartlaubov Eupodotis hartlaubii
Houbaropsis bengalensis (Gmelin, 1789) drop bielokrídly  Eupodotis bengalensis
Sypheoatides indicus (J. F. Miller, 1782) drop čiernokrký  Eupodotis indica, Sypheotides indica
Tetrax tetrax (Linnaeus, 1758) drop malý 
Cuculidae Kukučkovité
Crotophaginae Ostronosorodé
Guira guira (Gmelin, 1788) gvíra podivná 
Crotophaga major Gmelin, 1788 ostronos väčší
Crotophaga ani Linnaeus, 1758 ostronos ani 
Crotophaga sulcirostris Swainson, 1827 ostronos vrúbkozobý
Neomorphinae Kukuľorodé
Tapera naevia (Linnaeus, 1766) tapera pásikavá
Dromococcyx phasianellus (Spix, 1824) tapera bažantia 
Dromococcyx pavoninus Pelzeln, 1870 tapera pávia
Morococcyx erythropygus (Lesson, 1842) kukuľa okrovobruchá
Geococcyx californianus (Lesson, 1829) kukuľa zemná
Geococcyx velox (Wagner, 1836) kukuľa behavá
Neomorphus geoffroyi (Temminck, 1820) kukuľa tajazuira
Neomorphus squamiger Todd, 1925 kukuľa šupinatá
Neomorphus radiolosus Sclater et Salvin, 1878 kukuľa gaštanovokrídla
Neomorphus rufipennis (G. R. Gray, 1849) kukuľa hrdzavokrídla
Neomorphus pucheranii (Deville, 1851) kukuľa červenozobá
Centropodinae Ostrohárorodé
Centropus milo Gould, 1856 ostrohár plavohlavý
Centropus ateralbus Lesson, 1826 ostrohár strakatý
Centropus menbeki Lesson et Garnot, 1828 ostrohár menebiki
Centropus chalybeus (Salvadori, 1876) ostrohár biacky
Centropus unirufus (Cabanis et Heine, 1862) ostrohár bambusový
Centropus chlororhynchos Blyth, 1849 ostrohár zelenozobý Centropus chlororhynchus
Centropus melanops Lesson, 1830 ostrohár maskový
Centropus steerii Bourns et Worcester, 1894 ostrohár čiernokapucňový
Centropus rectunguis Strickland, 1847 ostrohár krátkoprstý
Centropus celebensis Quoy et Gaimard, 1830 ostrohár sulaweský
Centropus anselli Sharpe, 1874 ostrohár okrovobruchý
Centropus leucogaster (Leach, 1814) ostrohár bielobruchý
Centropus senegalensis (Linnaeus, 1766) ostrohár hrdzavý
Centropus monachus Rüppell, 1837 ostrohár mníší
Centropus cupreicaudus Reichenow, 1896 ostrohár medenochvostý
Centropus superciliosus Ehrenberg, 1833 ostrohár tiputip
Centropus neumanni Alexander, 1908 ostrohár čiernohrdlý
Centropus burchelli Swainson, 1838 ostrohár bielohrdlý
Centropus nigrorufus (Cuvier, 1816) ostrohár čiernochrbtý
Centropus sinensis (Stephens, 1815) ostrohár krovinný
Centropus toulou (P. L. S. Müller, 1776) ostrohár toloho
Centropus goliath Bonaparte, 1850 ostrohár goliášsky
Centropus grillii Hartlaub, 1861 ostrohár čierny
Centropus viridis (Scopoli, 1786) ostrohár siakok
Centropus bengalensis (Gmelin, 1788) ostrohár štekavý
Centropus violaceus Quoy et Gaimard, 1830 ostrohár fialový
Centropus bernsteini Schlegel, 1866 ostrohár trstinový
Centropus phasianinus (Latham, 1802) ostrohár bažantovitý
Centropus andamanensis Beavan, 1867 ostrohár hnedý
Centropus spilopterus G. R. Gray, 1858 ostrohár mokrinový
Couinae Koaorodé
Carpococcyx radiceus (Temminck, 1832) žežulica pestrá Carpococcyx radiatus
Carpococcyx viridis Salvadori, 1879 žežulica zelená
Carpococcyx renauldi Oustalet, 1896 žežulica popolavá
Coua delalandei (Temminck, 1827) † koa slimákožravá
Coua cristata (Linnaeus, 1766) koa chochlatá
Coua verreauxi A. Grandidier, 1867 koa malá
Coua caerulea (Linnaeus, 1766) koa modrá
Coua ruficeps G. R. Gray, 1846 koa červenohlavá
Coua reynaudii Pucheran, 1845 koa zelenkavá
Coua coquereli A. Grandidier, 1867 koa plavá
Coua cursor Grandidier,A, 1867 koa žltohrdlá
Coua gigas (Boddaert, 1783) koa veľká
Coua serriana Pucheran, 1845 koa červenoprsá
Phaenicophaeinae Malkohorodé
Rhinortha chlorophaea (Raffles, 1822) malkoha hrdzavá Phaenicophaeus chlorophaeus
Ceuthmochares aereus (Vieillot, 1817) žltozob modrý
Ceuthmochares australis Sharpe, 1873 žltozob zelený
Taccocua leschenaultii (Lesson, 1830) malkoha piesková Phaenicophaeus leschenaultii, Taccocus leschenaultii
Zanclostomus javanicus (Horsfield, 1821) malkoha červenozobá Phaenicophaeus javanicus
Rhamphococcyx calyorhynchus (Temminck, 1825) malkoha pestrozobá Phaenicophaeus calyorhynchus, Zanclostomus calyorhynchus
Phaenicophaeus curvirostris (Shaw, 1810) malkoha gaštanovoprsá Zanclostomus curvirostris, Rhamphococcyx curvirostris
Phaenicophaeus pyrrhocephalus (Pennant, 1769) malkoha červenolíca 
Phaenicophaeus sumatranus (Raffles, 1822) malkoha hnedobruchá Rhopodytes sumatranus
Phaenicophaeus viridirostris (Jerdon, 1840) malkoha okuliarnatá Rhopodytes viridirostris
Phaenicophaeus diardi (Lesson, 1830) malkoha čiernobruchá Rhopodytes diardi
Phaenicophaeus tristis (Lesson, 1830) malkoha dlhochvostá Rhopodytes tristis
Dasylophus superciliosus Dumont, 1823 malkoha červenochochlá Phaenicophaeus superciliosus
Dasylophus cumingi (Fraser, 1839) malkoha ozdobná Phaenicophaeus cumingi, Lepidogrammus cumingi
Clamator coromandus (Linnaeus, 1766) kukavica hnedokrídla 
Clamator glandarius (Linnaeus, 1758) kukavica chochlatá 
Clamator levaillantii (Swainson, 1829) kukavica stromová Oxylophus levaillantii
Clamator jacobinus (Boddaert, 1783) kukavica stračia Oxylophus jacobinus
Coccycua minuta (Vieillot, 1817) kukavka malá Piaya minuta
Coccycua pumila Strickland, 1852 kukavka trpasličia Coccyzus pumilus
Coccycua cinerea (Vieillot, 1817) kukavka popolavá Coccyzus cinereus
Piaya cayana (Linnaeus, 1766) kukavka krovinná
Piaya melanogaster (Vieillot, 1817) kukavka čiernobruchá
Coccyzus melacoryphus Vieillot, 1817 kukavka čiernosluchá
Coccyzus americanus (Linnaeus, 1758) kukavka dažďová 
Coccyzus euleri Cabanis, 1873 kukavka perleťovoprsá
Coccyzus minor (Gmelin, 1788) kukavka mangrovová
Coccyzus ferrugineus Gould, 1843 kukavka kokosová
Coccyzus erythropthalmus (A. Wilson, 1811) kukavka čiernozobá 
Coccyzus lansbergi Bonaparte, 1850 kukavka sivohlavá
Coccyzus pluvialis (Gmelin, 1788) kukavka sivohrdlá Hyetornis pluvialis
Coccyzus rufigularis Hartlaub, 1852 kukavka hrdzavohrdlá Hyetornis rufigularis
Coccyzus vetula (Linnaeus, 1758) kukavka jašteričia  Saurothera vetula
Coccyzus merlini d'Orbigny, 1839 kukavka svetlozobá  Saurothera merlini
Coccyzus vieilloti (Bonaparte, 1850) kukavka portorická Saurothera vieilloti
Coccyzus longirostris (Hermann, 1783) kukavka dlhozobá Saurothera longirostris
Cuculinae Kukučkorodé
Nannococcyx psix Olson, 1975 † kukučka svätohelenská
Pachycoccyx audeberti (Schlegel, 1879) kukučka hrubozobá
Microdynamis parva (Salvadori, 1876) koel trpasličí
Eudynamys scolopaceus (Linnaeus, 1758) koel vraní Eudynamys scolopacea
Eudynamys melanorhynchus S. Müller, 1843 koel čiernozobý Eudynamys melanorhyncha
Eudynamys orientalis (Linnaeus, 1766) koel tichomorský
Eudynamys cyanocephala (Latham, 1802) koel dažďový Eudynamys cyanocephala
Urodynamis taitensis (Sparrman, 1787) kukučka koelia Eudynamys taitensis
Scythrops novaehollandiae Latham, 1790 kukučka obrovská
Chrysococcyx maculatus (Gmelin, 1788) kukučka smaragdová Chalcites maculatus
Chrysococcyx xanthorhynchus (Horsfield, 1821) kukučka ametystová Chalcites xanthorhynchus
Chrysococcyx caprius (Boddaert, 1783) kukučka zlatá
Chrysococcyx klaas (Stephens, 1815) kukučka zeleno-biela
Chrysococcyx flavigularis Shelley, 1880 kukučka žltohrdlá
Chrysococcyx cupreus (Shaw, 1792) kukučka zelená
Chrysococcyx megarhynchus (G. R. Gray, 1858) kukučka dlhozobá Rhamphomantis megarhynchus
Chrysococcyx basalis (Horsfield, 1821) kukučka bronzová  Chalcites basalis
Chrysococcyx osculans (Gould, 1847) kukučka čiernosluchá Misocallus osculans, Chalcites osculans
Chrysococcyx ruficollis (Salvadori, 1876)  kukučka hrdzavohrdlá Chalcites ruficollis
Chrysococcyx lucidus (Gmelin, 1788) kukučka lesklá Chalcites lucidus
Chrysococcyx meyeri (Salvadori, 1874) kukučka bielosluchá Chalcites meyeri
Chrysococcyx minutillus Gould, 1859 kukučka zelenohlavá Chalcites minutillus
Chrysococcyx poecilurus G. R. Gray, 1862 kukučka papuánska Chalcites poecilurus
Chrysococcyx russatus Gould, 1868 kukučka hrdzavá Chalcites russatus
Chrysococcyx rufomerus Hartert, 1900 kukučka zelenolíca Chalcites rufomerus
Chrysococcyx crassirostris (Salvadori, 1878) kukučka strakatá Chalcites crassirostris
Cacomantis pallidus (Latham, 1802) kukučka bledá Cuculus pallidus
Cacomantis leucolophus (S. Müller,S, 1840) kukučka bielotemenná Caliechthrus leucolophus
Cacomantis castaneiventris (Gould, 1867) kukučka gaštanovobruchá
Cacomantis flabelliformis (Latham, 1802) kukučka škoricovoprsá
Cacomantis sonneratii (Latham, 1790) kukučka pásikavá Penthoceryx sonneratii
Cacomantis merulinus (Scopoli, 1786) kukučka nariekavá
Cacomantis passerinus (Vahl, 1797) kukučka sivobruchá
Cacomantis variolosus (Vigors et Horsfield, 1827) kukučka pralesná
Cacomantis sepulcralis (S. Müller, 1843) kukučka broskyňová
Cacomantis heinrichi Stresemann, 1931 kukučka molucká
Cercococcyx mechowi Cabanis, 1882 kukučka dlhochvostá
Cercococcyx olivinus Sassi, 1912 kukučka olivová
Cercococcyx montanus Chapin, 1928 kukučka horská
Surniculus velutinus (Horsfield, 1821) kukučka zamatová
Surniculus musschenbroeki Meyer,AB 1878 kukučka leskločierna
Surniculus lugubris (Horsfield, 1821) kukučka drongovitá
Surniculus dicruroides (Hodgson, 1839) kukučka vidlochvostá
Hierococcyx vagans (S. Müller, 1845) kukučka fúzatá Cuculus vagans
Hierococcyx sparverioides (Vigors, 1832) kukučka jastrabovitá Cuculus sparverioides
Hierococcyx bocki Ramsay,RGW 1886 kukučka pípavá Cuculus bocki
Hierococcyx varius (Vahl, 1797) kukučka krahuľcovitá  Cuculus varius
Hierococcyx hyperythrus (Gould, 1856) kukučka bridlicovochrbtá Cuculus hyperythrus
Hierococcyx pectoralis Cabanis et Heine, 1863 kukučka filipínska Cuculus pectoralis
Hierococcyx fugax Horsfield, 1821 kukučka širokokrídla Cuculus fugax
Hierococcyx nisicolor (Blyth, 1843) kukučka ryšavoprsá Cuculus nisicolor
Cuculus clamosus Latham, 1802 kukučka tmavá
Cuculus solitarius Stephens, 1815 kukučka hrdzavoprsá
Cuculus poliocephalus Latham, 1790 kukučka malá
Cuculus crassirostris (Walden, 1872) kukučka sivohlavá
Cuculus micropterus Gould, 1837 kukučka krátkokrídla
Cuculus rochii Hartlaub, 1863 kukučka sivá
Cuculus gularis Stephens, 1815 kukučka bušová
Cuculus saturatus Blyth, 1843 kukučka dutohlasá
Cuculus lepidus Muller,S 1845 kukučka sundská
Cuculus optatus Gould 1845 kukučka východná
Cuculus horsfieldi F. Moore, 1857 kukučka prostredná
Cuculus canorus Linnaeus, 1758 kukučka obyčajná 
Psophiidae Trubačovité
Psophia crepitans Linnaeus, 1758 trubač agami
Psophia leucoptera Spix 1825 trubač bielokrídly
Psophia viridis Spix 1825 trubač zelenokrídly
Aramidae Kurlanovité
Aramus guarauna (Linnaeus, 1766) kurlan chriašteľovitý
Gruidae Źeriavovité
Balearicinae Žuravorodé
Balearica regulorum (E. T. Bennett, 1834) žurav kráľovský 
Balearica pavonina (Linnaeus, 1758) žurav korunkatý 
Gruinae Žeriavorodé
Anthropoides virgo (Linnaeus, 1785) žeriavec stepný  Grus virgo
Anthropoides paradiseus (Lichtenstein, 1793) žeriavec rajský  Anthropoides paradisea, Grus paradisea
Grus carunculata (J. F. Gmelin, 1789) žeriav príveskový  Bugeranus carunculatus, Grus carunculatus
Grus leucogeranus Pallas, 1773 žeriav biely
Grus canadensis (Linnaeus, 1758) žeriav plavokrký
Grus antigone (Linnaeus, 1758) žeriav sarus 
Grus rubicunda (Perry, 1810) žeriav brolga 
Grus vipio Pallas, 1811 žeriav bielokrký
Grus grus (Linnaeus, 1758) žeriav popolavý
Grus monacha Temminck, 1835 žeriav čierny
Grus americana (Linnaeus, 1758) žeriav škriekavý 
Grus nigricollis Przevalski, 1876  žeriav čiernokrký
Grus japonensis (Müler, Statius, 1776) žeriav čierno-biely 
Heliornithidae Chriašteľovcovité
Podica senegalensis (Vieillot, 1817) chriašteľovec pásavý 
Heliopais personatus G. R. Gray, 1849 chriašteľovec žltozobý Heliopais personata
Heliornis fulica (Boddaert, 1783) chriašteľovec pestronohý
Sarothruridae Páperochvostovité
Sarothrura pulchra (J. E. Gray, 1829) páperochvost perlavý Coturnicops pulchra
Sarothrura elegans (A. Smith, 1839) páperochvost pásikavochvostý Coturnicops elegans
Sarothrura rufa (Vieillot, 1819) páperochvost červenoprsý Coturnicops rufa
Sarothrura lugens (Bohm, 1884) páperochvost hrdzavohlavý Coturnicops lugens
Sarothrura boehmi Reichenow, 1900 páperochvost čiarkavý Coturnicops boehmi
Sarothrura affinis (A. Smith, 1828) páperochvost červenochvostý Coturnicops affinis
Sarothrura insularis (Sharpe, 1870) páperochvost ostrovný Coturnicops insularis
Sarothrura ayresi (Gurney, 1877) páperochvost zrkadlokrídly  Coturnicops ayresi
Sarothrura watersi (Bartlett, 1880) páperochvost tenkozobý Coturnicops watersi, Lemurolimnas watersi 
Rallidae Chriašteľovité
Himantornis haematopus Hartlaub, 1855 kulenga červenonohá
Canirallus oculeus (Hartlaub, 1855) chriašteľ sivohrdlý
Canirallus kioloides (Pucheran, 1845) chriašteľ škraboškový
Coturnicops exquisitus (Swinhoe, 1873) chriašteľ bielokrídly
Coturnicops noveboracensis (Gmelin, 1789) chriašteľ okrový
Coturnicops notatus (Gould, 1841) chriašteľ fŕkaný
Micropygia schomburgkii (Schomburgk, 1848) chriašteľ okavý Coturnicops schomburgkii
Rallina rubra (Schlegel, 1871) chriašteľ hrdzavý 
Rallina leucospila (Salvador, 1876) chriašteľ čiarkavý
Rallina forbesi (Sharpe, 1887) chriašteľ čiernokrídly
Rallina mayri (Hartert, 1930) chriašteľ kyklopský
Rallina tricolor G. R. Gray, 1858) chriašteľ zelenozobý
Rallina canningi (Blyth, 1863) chriašteľ andamanský
Rallina fasciata (Raffles, 1822) chriašteľ červenonohý
Rallina eurizonoides (Lafresnaye, 1845) chriašteľ bridlicovonohý
Anurolimnas castaneiceps (P. L. Sclater et Salvin 1869) chriašteľ gaštanový Rallina castaneiceps
Laterallus viridis ( P. L. S. Müller, 1776) chriašteľ sivolíci Anurolimnas viridis, Rufirallus viridis
Laterallus fasciatus (P. L. Sclater et Salvin, 1868) chriašteľ čiernopruhý Anurolimnas fasciatus
Laterallus melanophaius (Vieillot, 1819) chriašteľ burito
Laterallus levraudi (P. L. Sclater et Salvin )1869) chriašteľ hrdzavoboký
Laterallus ruber (P. L. Sclater et Salvin, 1860) chriašteľ ryšavý
Laterallus albigularis (Lawrence, 1861) chriašteľ bielohrdlý
Laterallus exilis (Temminck, 1831) chriašteľ sivoprsý 
Laterallus jamaicensis (Gmelin, 1789) chriašteľ tmavý
Laterallus tuerosi Fjeldså, 1983 chriašteľ jazerný
Laterallus spilonotus (Gould, 1841) chriašteľ galapágsky  
Laterallus leucopyrrhus (Vieillot, 1819) chriašteľ bieloprsý
Laterallus xenopterus Conover, 1934 chriašteľ hrdzavolíci
Nesoclopeus poecilopterus (Hartlaub, 1866) chriašteľ žltozobý Rallus poecilopterus
Nesoclopeus woodfordi (Ogilvie-Grant, 1889) chriašteľ tmavozobý
Gallirallus australis (Sparrman, 1786) chriašteľ veka
Gallirallus calayanensis Allen, Oliveros, Espanola, Broad et Gonzalez, 2004 chriašteľ piding
Gallirallus lafresnayanus J. Verreaux et Des Murs, 1860 † chriašteľ novokaledónsky Rallus lafresnayanus
Gallirallus sylvestris (P. L. Sclater, 1870) chriašteľ lesný Rallus sylvestris
Gallirallus conditicius (Peters et Griscom, 1928) † chriašteľ mikronézsky
Gallirallus okinawae (Yamashina et Mano, 1981) chriašteľ okinawský Rallus okinawae
Gallirallus torquatus (Linnaeus, 1766) chriašteľ fúzatý Rallus torquatus
Gallirallus insignis (P. L. Sclater, 1880) chriašteľ ružovonohý Rallus insignis
Gallirallus pacificus (Gmelin, 1789) † chriašteľ tahitský
Gallirallus philippensis (Linnaeus, 1766) chriašteľ svetlobrvý  Rallus philippensis
Gallirallus owstoni (Rothschild, 1895) chriašteľ súmračný Rallus owstoni
Gallirallus wakensis (Rothschild, 1903) † chriašteľ bledý
Gallirallus rovianae Diamond, 1991 chriašteľ šalamúnsky Rallus rovianae
Gallirallus dieffenbachii (G. R. Gray, 1843) † chriašteľ chathamský
Gallirallus modestus (Hutton, 1872) † chriašteľ trávny
Gallirallus striatus (Linnaeus, 1766) chriašteľ bridlicovoprsý Rallus striatus
Gallirallus sharpei (Büttikofer, 1893) † chriašteľ ostrovný
Rallus longirostris Boddaert, 1783 chriašteľ dlhozobý
Rallus elegans Audubon, 1834 chriašteľ kráľovský
Rallus wetmorei Zimmer et Phelps, 1944 chriašteľ pobrežný
Rallus limicola Vieillot, 1819 chriašteľ hnedý
Rallus aequatorialis Sharpe, 1894 chriašteľ ekvádorský
Rallus semiplumbeus P. L. Sclater, 1856 chriašteľ andský
Rallus antarcticus King, 1828 chriašteľ južný
Rallus aquaticus Linnaeus, 1758 chriašteľ vodný
Rallus caerulescens Gmelin, 1789 chriašteľ trstinový
Rallus madagascariensis J. Verreaux, 1833 chriašteľ madagaskarský
Lewinia mirifica (Parkes et Amadon, 1959) chriašteľ luzonský Rallus mirificus
Lewinia pectoralis (Temminck, 1831) chriašteľ sivastý Rallus pectoralis
Lewinia muelleri (Rothschild, 1893) chriašteľ aucklandský
Dryolimnas cuvieri (Pucheran, 1845) chriašteľ podbradníkový Canirallus cuvieri
Crex egregia (W. Peters, 1854) chrapkáč hnedý Crecopsis egregia, Porzana egregia
Crex crex (Linnaeus, 1758) chrapkáč poľný 
Rougetius rougetii (Guérin-Méneville, 1843) chriašteľ vrchovinový
Aramidopsis plateni (W. Blasius, 1886) chriašteľ chrápavý Rallus plateni
Atlantisia rogersi Lowe, 1923 chriašteľ krpatý
Atlantisia elpenor Olson, 1973 † chriašteľ atlantídka
Aramides mangle (Spix, 1825) chriašteľ mangrovníkový Eulabeornis mangle
Aramides axillaris Lawrence, 1863 chriašteľ červenokrký Eulabeornis axillaris
Aramides cajanea (Müller, Statius, 1776) chriašteľ sivokrký  Eulabeornis cajaneus
Aramides wolfi Berlepsch et Taczanowski, 1884 chriašteľ popolavohlavý Eulabeornis wolfi
Aramides ypecaha (Vieillot, 1819) chriašteľ ypekaha Eulabeornis ypecaha
Aramides saracura (Spix, 1825) chriašteľ sarakura Eulabeornis saracura
Aramides calopterus P. L. Sclater et Salvin, 1878 chriašteľ červenokrídly Eulabeornis calopterus
Aramides gutturalis Sharpe, 1894 † chriašteľ ryšavohrdlý
Amaurolimnas concolor (Gosse, 1847) chriašteľ kávový Eulabeornis concolor
Aphanapteryx bonasia (Selys, 1848) † chriašteľ červený
Aphanapteryx leguati (Milne-Edwards, 1874) † chriašteľ rodrigueský
Gymnocrex rosenbergii (Schlegel, 1866) chriašteľ naholíci Eulabeornis rosenbergii
Gymnocrex talaudensis Lambert, 1998 chriašteľ talaudský
Gymnocrex intactus (P. L. Sclater, 1869) † chriašteľ mandar
Gymnocrex plumbeiventris (G. R. Gray, 1862) chriašteľ sivobruchý Eulabeornis plumbeiventris
Amaurornis akool (Sykes, 1832) chriašť hnedý 
Amaurornis isabellina (Schlegel, 1865) chriašť ryžový Amaurornis isabellinus
Amaurornis olivacea (Meyen, 1834) chriašť olivový Amaurornis olivaceus
Amaurornis moluccanus (Wallace, 1865) chriašť nočný Amaurornis moluccana
Amaurornis magnirostris Lambert, 1998 chriašť tmavobruchý
Amaurornis phoenicurus (Pennant, 1769) chriašť bielotvárový 
Amaurornis flavirostra (Swainson, 1837) chriašť mníší  Amaurornis flavirostris, Porzana flavirostra
Amaurornis olivieri (G. Grandidier et Berlioz, 1929) chriašť žltozobý Porzana olivieri
Porzana bicolor Walden, 1872 chriašť čiernochvostý Amaurornis bicolor
Porzana parva (Scopoli, 1769) chriašť malý 
Porzana pusilla (Pallas, 1776) chriašť najmenší 
Porzana porzana (Linnaeus, 1766) chriašť bodkovaný 
Porzana fluminea Gould, 1843 chriašť škvrnitý
Porzana carolina (Linnaeus, 1758) chriašť čiernobradý 
Porzana spiloptera Durnford, 1877 chriašť škvrnitokrídly
Porzana albicollis (Vieillot, 1819) chriašť popolavý
Porzana fusca (Linnaeus, 1766) chriašť červenkavý
Porzana paykullii (Ljungh, 1813) chriašť mandarínsky Rallina paykullii
Porzana tabuensis (J. F. Gmelin, 1789) chriašť zátoňový
Porzana nigra (Forster, 1784) † chriašť pacifický
Porzana monasa (Kittlitz, 1858) † chriašť samotársky
Porzana atra North, 1908 chriašť čierny
Porzana sandwichensis (Gmelin, 1789) † chriašť moho
Porzana flaviventer (Boddaert, 1783) chriašť žltkastý
Porzana cinerea (Vieillot, 1819) chriašť bielobrvý
Porzana palmeri (Frohawk, 1892) † chriašť laysanský
Aenigmatolimnas marginalis (Hartlaub, 1857) chriašť pásikavý Porzana marginalis
Cyanolimnas cerverai Barbour et J. L. Peters, 1927 chriašteľ krátkokrídly
Neocrex colombiana Bangs, 1898 chriašť kolumbijský Neocrex colombianus, Porzana columbiana
Neocrex erythrops (P. L. Sclater, 1867) chriašť pestrozobý Porzana erythrops
Pardirallus maculatus (Boddaert, 1783) chriašteľ škvrnitý Rallus maculatus
Pardirallus nigricans (Vieillot, 1819) chriašteľ černastý Rallus nigricans
Pardirallus sanguinolentus (Swainson, 1838) chriašteľ bridlicový Rallus sanguinolentus
Eulabeornis castaneoventris Gould, 1844) veľchriašť gaštanový
Habroptila wallacii G. R. Gray, 1861 zátonec bubenícky Rallus wallacii
Megacrex inepta Albertis et Salvadori, 1879 nohaňa nelietavá Amaurornis ineptus
Gallicrex cinerea (Gmelin, 1789) kohútec rohatý 
Porphyrio porphyrio (Linnaeus, 1758) sultánka modrá 
Porphyrio madagascariensis (Latham, 1801) sultánka zelenochrbtá
Porphyrio pulverulentus Temminck, 1826 sultánka akbag
Porphyrio melanotus Temminck, 1820 sultánka pukeko
Porphyrio albus (Shaw, 1790) † sultánka malá
Porphyrio coerulescens (Sélys-Longchamps, 1848) † sultánka réunionská
Porphyrio hochstetteri (A. B. Meyer, 1883) † sultánka novozélandská
Porphyrio mantelli (Owen, 1848) sultánka takahe 
Porphyrio alleni Thomson, 1842 sultánka belasočelá Gallinula alleni
Porphyrio kukwiedei Balouet et Olson, 1989 † sultánka novokaledónska
Porphyrio martinica (Linnaeus, 1766) sultánka indigová  Gallinula martinica
Porphyrio flavirostris (Gmelin, 1789) sultánka lazúrová Gallinula flavirostris
Gallinula silvestris (Mayr, 1933) sliepočka makirská
Gallinula nesiotis P. L. Sclater, 1861 sliepočka tristanská
Gallinula comeri (Allen, 1892) sliepočka goughská  
Gallinula chloropus (Linnaeus, 1758) sliepočka vodná 
Gallinula tenebrosa Gould, 1846 sliepočka tmavá
Gallinula angulata Sundevall, 1850 sliepočka malá
Gallinula melanops (Vieillot, 1819) sliepočka prskaná
Gallinula ventralis Gould, 1837 sliepočka červenonohá
Gallinula mortierii (Du Bus de Gisignies, 1840) sliepočka zelenonohá
Gallinula pacifica (Hartlaub et Finsch, 1871) † sliepočka samoánska
Fulica cristata Gmelin, 1789 lyska hrebenatá
Fulica atra Linnaeus, 1758 lyska čierna
Fulica alai Peale, 1848 lyska bridlicová
Fulica americana Gmelin 1789 lyska popolavá 
Fulica caribaea Ridgway, 1884 lyska karibská
Fulica leucoptera Vieillot, 1817 lyska zlatočelá
Fulica ardesiaca Tschudi, 1843 lyska horská
Fulica armillata Vieillot, 1817 lyska žltozobá
Fulica rufifrons Philippi et Landbeck, 1861 lyska červenočelá
Fulica gigantea Eydoux et Souleyet, 1841 lyska veľká 
Fulica cornuta Bonaparte, 1853 lyska rohatá
Fulica newtoni Milne-Edwards, 1867 † lyska maskarénska
Musophagidae Banániarovité
Corythaeolinae Kokorodé
Corythaeola cristata (Vieillot, 1816) koko veľký 
Musophaginae Banániarorodé
Tauraco persa (Linnaeus, 1758) turako zelenochochlý
Tauraco livingstonii (G. R. Gray, 1864) turako čelenkový
Tauraco schalowi (Reichenow, 1891) turako partový
Tauraco corythaix (Wagler, 1827) turako kapucňový
Tauraco schuettii (Cabanis, 1879) turako čiernozobý
Tauraco fischeri (Reichenow, 1878) turako korunkový
Tauraco macrorhynchus (Fraser, 1839) turako veľkozobý
Tauraco leucolophus (Heuglin, 1855) turako bielochochlý
Tauraco bannermani (Bates, 1923) turako zlatistý
Tauraco erythrolophus (Vieillot, 1819) turako červenochochlý
Tauraco hartlaubi (Fischer et Reichenow, 1884) turako Hartlaubov
Tauraco leucotis (Rüppell, 1835) turako bielolíci
Tauraco ruspolii (Salvadori, 1896) turako svetlochochlý
Tauraco porphyreolophus (Vigors, 1831) turako lesklohlavý Tauraco porphyreolopha, Gallirex porphyreolophus, Musophaga porphyreolopha
Ruwenzorornis johnstoni (Sharpe, 1901) turako turbanový Gallirex johnstoni, Musophaga johnstoni
Musophaga violacea Isert, 1788 banániar fialový Tauraco violacea
Musophaga rossae Gould, 1852 banániar chochlatý  Tauraco rossae
Criniferinae Halasníkorodé
Corythaixoides concolor (A. Smith, 1833) halasník sivý
Corythaixoides personatus (Rüppell, 1842) halasník maskový
Corythaixoides leucogaster (Rüppell, 1842) halasník bielobruchý  Criniferoides leucogaster
Crinifer piscator (Boddaert, 1783) halasník pásikavý
Crinifer zonurus (Rüppell, 1835) halasník popolavý
Gaviidae Potáplicovité
Gavia stellata (Pontoppidan, 1763) potáplica malá 
Gavia arctica (Linnaeus, 1758) potáplica stredná 
Gavia pacifica (Lawrence, 1858) potáplica bledotylá
Gavia immer (Brunnich, 1764) potáplica veľká 
Gavia adamsii (G. R. Gray, 1859) potáplica bielozobá 
Spheniscidae Tučniakovité
Aptenodytes patagonicus J. F. Miller, 1778 tučniak veľký 
Aptenodytes forsteri G. R. Gray, 1844 tučniak obrovský 
Pygoscelis papua (J. R. Forster, 1781) tučniak bieloškvrnný 
Pygoscelis adeliae (Hombron et Jacquinot, 1841) tučniak okatý
Pygoscelis antarcticus (J. R. Forster, 1781) tučniak čiapočkatý
Eudyptes pachyrhynchus G. R. Gray, 1845 tučniak hrubozobý
Eudyptes robustus Oliver, 1953 tučniak žltobrvý
Eudyptes sclateri Buller, 1888 tučniak chochlobrvý
Eudyptes chrysocome (J. R. Forster, 1781) tučniak skalný Eudyptes crestatus
Eudyptes filholi Hutton, 1879 tučniak kerguelenský  
Eudyptes moseleyi Mathews et Iredale, 1921 tučniak tristanský  
Eudyptes schlegeli Finsch, 1876 tučniak bielolíci
Eudyptes chrysolophus (Brandt,1837) tučniak zlatobrvý 
Megadyptes antipodes (Hombron et Jacquinot, 1841) tučniak žltooký
Eudyptula minor (J. R. Forster,1781) tučniak malý 
Spheniscus demersus (Linnaeus, 1758) tučniak okuliarnatý
Spheniscus magellanicus (J. R. Forster,1781) tučniak dvojpásy 
Spheniscus humboldti Meyen, 1834 tučniak jednopásy
Spheniscus mendiculus Sundevall, 1871 tučniak galapágsky 
Oceanitidae Búrkozvestovité
Oceanites oceanicus (Kuhl, 1820) búrkozvest pestronohý 
Oceanites maorianus (Mathews, 1932) búrkozvest hauracký Pealeornis maoriana, Oceanites maoriana
Oceanites gracilis (Elliot, 1859) búrkozvest malý
Garrodia nereis (Gould, 1841) búrkozvest sivochrbtý
Pelagodroma marina (Latham, 1790) búrkozvest morský 
Fregetta grallaria (Vieillot, 1818) búrkozvest bielobruchý
Fregetta tropica (Gould, 1844) búrkozvest čiernobruchý
Nesofregetta fuliginosa (Gmelin, 1789) búrkozvest bielohrdlý
Diomedeidae Albatrosovité
Phoebastria immutabilis (Rothschild, 1893) albatros nemenlivý  Diomedea immutabilis
Phoebastria nigripes (Audubon, 1839) albatros čiernonohý Diomedea nigripes
Phoebastria irrorata (Salvin, 1883) albatros tropický  Diomedea irrorata
Phoebastria albatrus (Pallas, 1769) albatros bielochrbtý  Diomedea albatrus
Diomedea epomophora Lesson, 1825 albatros kráľovský
Diomedea amsterdamensis Roux, et al., 1983 albatros amsterdamský
Diomedea exulans Linnaeus, 1758 albatros sťahovavý
Phoebetria fusca (Hilsenberg, 1822) albatros sadzovitý 
Phoebetria palpebrata (J. R. Forster, 1785) albatros sivochrbtý 
Thalassarche chlororhynchos (Gmelin, 1789) albatros pestrozobý  Diomedea chlororhynchos
Thalassarche salvini (Rothschild, 1893) albatros kapucňový Diomedea salvini
Thalassarche eremita (Murphy, 1930) albatros popolavý Diomedea eremita
Thalassarche chrysostoma (J. R. Forster, 1785) albatros sivohlavý Diomedea chrysostoma
Thalassarche melanophrys (Temminck, 1828) albatros čiernobrvý  Thalassarche melanophris, Diomedea melanophris
Thalassarche bulleri (Rothschild, 1893) albatros bieločelý  Diomedea bulleri
Thalassarche cauta (Gould, 1841) albatros bledohlavý  Diomedea cauta
Hydrobatidae Víchrovníčkovité
Hydrobates pelagicus (Linnaeus, 1758) víchrovníček morský 
Oceanodroma microsoma (Coues, 1864) lastovica krpatá Halocyptena microsoma
Oceanodroma tethys (Bonaparte, 1852) lastovica pacifická
Oceanodroma castro (Harcourt, 1851) lastovica černastá 
Oceanodroma monorhis (Swinhoe, 1867) lastovica malá
Oceanodroma leucorhoa (Vieillot, 1818) lastovica severná 
Oceanodroma macrodactyla W. E. Bryant, 1887 † lastovica guadalupská
Oceanodroma markhami (Salvin, 1883) lastovica sadziarka
Oceanodroma tristrami Salvin, 1896 lastovica dlhochvostá
Oceanodroma melania (Bonaparte, 1854) lastovica tmavá
Oceanodroma matsudairae Kuroda, 1922 lastovica lúčokrídla
Oceanodroma homochroa (Coues, 1864) lastovica popolavá
Oceanodroma hornbyi (G. R. Gray, 1854) lastovica obojková
Oceanodroma furcata (Gmelin, 1789) lastovica vidlochvostá 
Pelecanoididae Pelikánovcovité
Pelecanoides garnotii (Lesson, 1828) pelikánovec dlhozobý
Pelecanoides magellani (Mathews, 1912) pelikánovec goliernatý
Pelecanoides georgicus Murphy et Harper, 1916 pelikánovec širokozobý
Pelecanoides urinatrix (Gmelin, 1789) pelikánovec alkovitý 
Procellariidae Víchrovníkovité
Pterodrominae Tajfúnnikorodé
Pterodroma macroptera (A. Smith, 1840) tajfúnnik veľkokrídly
Pterodroma lessonii (Garnot, 1826) tajfúnnik bielohlavý
Pterodroma incerta (Schlegel, 1863) tajfúnnik bielobruchý 
Pterodroma solandri (Gould, 1844) tajfúnnik hnedohlavý Pterodroma phillippii
Pterodroma magentae (Giglioli et Salvadori, 1869) tajfúnnik taiko
Pterodroma ultima Murphy, 1949 tajfúnnik svetlobradý
Pterodroma mollis (Gould, 1844) tajfúnnik mäkkoperý 
Pterodroma madeira Mathews, 1934 tajfúnnik madeirský
Pterodroma feae (Salvadori, 1899) tajfúnnik gon-gon
Pterodroma cahow (Nichols et Mowbray, 1916) tajfúnnik bermudský 
Pterodroma hasitata (Kuhl, 1820) tajfúnnik čiapočkatý
Pterodroma caribbaea Carte, 1886 tajfúnnik sadzovitý
Pterodroma externa (Salvin, 1875) tajfúnnik juanfernandézsky
Pterodroma occulta Imber et Tennyson, 2001 tajfúnnik vanuatský Pterodroma occulata
Pterodroma neglecta (Schlegel, 1863) tajfúnnik kermadecký
Pterodroma heraldica (Salvin, 1888) tajfúnnik zvestovateľ
Pterodroma arminjoniana (Giglioli et Salvadori, 1869) tajfúnnik admirálsky
Pterodroma atrata Mathews, 1912 tajfúnnik hendersonský
Pterodroma alba (Gmelin, 1789) tajfúnnik polynézsky
Pterodroma baraui (Jouanin, 1964) tajfúnnik tmavotylý
Pterodroma sandwichensis (Ridgway, 1884) tajfúnnik uau
Pterodroma phaeopygia (Salvin, 1876) tajfúnnik tmavochrbtý 
Pterodroma inexpectata (J. R. Forster, 1844) tajfúnnik sivobruchý
Pterodroma cervicalis (Salvin, 1891) tajfúnnik bielokrký  Pterodroma cervicolis
Pterodroma nigripennis (Rothschild, 1893) tajfúnnik čiernokrídly
Pterodroma axillaris (Salvin, 1893) tajfúnnik chathamský
Pterodroma hypoleuca (Salvin, 1888) tajfúnnik pásochvostý
Pterodroma leucoptera (Gould, 1844) tajfúnnik bielokrídly 
Pterodroma brevipes (Peale, 1848) tajfúnnik obojkový
Pterodroma cookii (G. R. Gray, 1843) tajfúnnik malý 
Pterodroma defilippiana (Giglioli et Salvadori, 1869) tajfúnnik nenápadný
Pterodroma longirostris (Stejneger, 1893) tajfúnnik masafuerský
Pterodroma pycrofti Falla, 1933 tajfúnnik ostrovný
Fulmarinae Fulmarorodé
Pagodroma nivea (G. Forster, 1777) fulmarčík snežný
Daption capense (Linnaeus, 1758) dapcion tenkozobý 
Thalassoica antarctica (Gmelin, 1789) fulmar tmavochrbtý
Macronectes giganteus (Gmelin, 1789) plavec veľký 
Macronectes halli Mathews, 1912 plavec ružovozobý
Fulmarus glacialis (Linnaeus, 1761) fulmar ľadový 
Fulmarus glacialoides (A. Smith, 1840) fulmar strieborný
Pachyptilinae Hladinárorodé
Halobaena caerulea (Gmelin, 1789) hladinár modrý
Pachyptila vittata (G. Forster, 1777) hladinár širokozobý 
Pachyptila salvini (Mathews, 1912) hladinár strednozobý
Pachyptila desolata (Gmelin, 1789) hladinár holubí
Pachyptila belcheri (Mathews, 1912) hladinár tenkozobý
Pachyptila turtur (Kuhl, 1820) hladinár čarovný 
Pachyptila crassirostris (Mathews, 1912) hladinár vypuklozobý
Procellariinae Víchrovcorodé  
Bulweria bulwerii (Jardine et Selby, 1828) víchrovec nízkoletý   
Bulweria fallax Jouanin, 1955 víchrovec vysokoletý  
Procellaria cinerea Gmelin, 1789 víchrovec popolavý  
Procellaria aequinoctialis Linnaeus, 1758 víchrovec bielobradý   
Procellaria conspicillata Gould, 1844 víchrovec okuliarnatý  
Procellaria parkinsoni G. R. Gray, 1862 víchrovec čierny  
Procellaria westlandica Falla, 1946 víchrovec sadzovitý  
Puffininae Víchrovníkorodé
Aphrodroma brevirostris (Lesson, 1831) brložník nočný Lugensa brevirostris
Pseudobulweria aterrima (Bonaparte, 1856) víchrovník maskarénsky Pterodroma aterrima
Pseudobulweria rostrata (Peale, 1848) víchrovník čierno-biely Pterodroma rostrata
Pseudobulweria becki (Murphy, 1928) víchrovník šalamúnsky Pterodroma becki
Pseudobulweria macgillivrayi (G. R. Gray, 1860) víchrovník fidžijský Pterodroma macgillivrayi
Calonectris leucomelas (Temminck, 1835) víchrovník jarabý
Calonectris diomedea (Scopoli, 1769) víchrovník plavý 
Calonectris edwardsii (Oustalet, 1883) víchrovník kapverdský
Puffinus nativitatis Streets, 1877 víchrovník černastý
Puffinus pacificus (Gmelin, 1789) víchrovník klinochvostý
Puffinus bulleri Salvin, 1888 víchrovník sivochrbtý
Puffinus puffinus (Brunnich, 1764) víchrovník malý 
Puffinus yelkouan (Acerbi, 1827) víchrovník hnedastý
Puffinus mauretanicus P. R. Lowe, 1921 víchrovník baleársky
Puffinus opisthomelas Coues, 1864 víchrovník kalifornský
Puffinus auricularis C. H. Townsend, 1890 víchrovník revillagigedský
Puffinus newelli Henshaw, 1900 víchrovník ao
Puffinus gavia (J. R. Forster, 1844) víchrovník trepotavý
Puffinus huttoni Mathews, 1912 víchrovník novozélandský
Puffinus atrodorsalis Shirihai, Sinclair et Colston, 1995 víchrovník čiernochrbtý
Puffinus lherminieri Lesson, 1839 víchrovník l‘Herminierov
Puffinus bailloni Bonaparte, 1857 víchrovník tropický  
Puffinus subalaris Ridgway, 1897 víchrovník galapágsky  
Puffinus bannermani Mathews et Iredale, 1915 víchrovník boninský
Puffinus heinrothi Reichenow, 1919 víchrovník melanézsky
Puffinus persicus Hume, 1872 víchrovník perzský
Puffinus assimilis Gould, 1838 víchrovník krpatý
Puffinus baroli Bonaparte, 1857 víchrovník makaronézsky  
Puffinus griseus (Gmelin, 1789) víchrovník tmavý 
Puffinus tenuirostris (Temminck, 1835) víchrovník tenkozobý
Puffinus creatopus Coues, 1864 víchrovník ružovonohý
Puffinus carneipes Gould, 1844 víchrovník bledonohý
Puffinus gravis (O'Reilly, 1818) víchrovník atlantický 
Ciconiidae Bocianovité
Mycteria americana Linnaeus, 1758 myktéria holokrká 
Mycteria cinerea (Raffles, 1822) myktéria alabastrová
Mycteria ibis (Linnaeus, 1766) myktéria africká 
Mycteria leucocephala (Pennant, 1769) myktéria lysohlavá 
Anastomus oscitans (Boddaert, 1783) škározobec driemavý 
Anastomus lamelligerus Temminck, 1823 škározobec tmavý 
Ciconia nigra (Linnaeus, 1758) bocian čierny
Ciconia abdimii Lichtenstein, 1823 bocian Abdimov 
Ciconia episcopus (Boddaert, 1783) bocian bielokrký 
Ciconia stormi (W. Blasius, 1896) bocian okuliarnatý
Ciconia maguari (Gmelin, 1789) bocian maguari 
Ciconia ciconia (Linnaeus, 1758) bocian biely
Ciconia boyciana Swinhoe, 1873 bocian čiernozobý
Ephippiorhynchus asiaticus (Latham, 1790) bocianovec červenonohý 
Ephippiorhynchus senegalensis (Shaw, 1800) bocianovec sedlatý 
Jabiru mycteria (Lichtenstein, 1819) jabiru veľký 
Leptoptilos javanicus (Horsfield, 1821) marabu malý
Leptoptilos dubius (Gmelin, 1789) marabu veľký 
Leptoptilos crumeniferus (Lesson, 1831) marabu zdochlinár 
Fregatidae Fregatovité
Fregata aquila (Linnaeus,1758) fregata ascensionská 
Fregata andrewsi Mathews, 1914 fregata bielobruchá
Fregata magnificens Mathews, 1914 fregata vznešená 
Fregata minor (Gmelin, 1789) fregata ebenová 
Fregata ariel (G. R. Gray, 1845) fregata bieloboká
Sulidae Sulovité
Morus bassanus (Linnaeus, 1758) sula biela
Morus capensis (Lichtenstein, 1823) sula tmavochvostá
Morus serrator (G. R. Gray, 1843) sula žltohlavá
Papasula abbotti (Ridgway, 1893) sula čiernokrídla Sula abbotti
Sula nebouxii Milne-Edwards, 1882 sula modronohá
Sula variegata (Tschudi, 1843) sula guánová
Sula dactylatra Lesson, 1831  sula masková 
Sula granti Rothschild, 1902 sula oranžovozobá
Sula tasmani van Tets, Meredith, Fullagar et Davidson, 1988 † sula tasmánska
Sula sula (Linnaeus, 1766) sula červenonohá
Sula leucogaster (Boddaert, 1783) sula hnedá
Anhingidae Anhingovité
Anhinga anhinga (Linnaeus, 1766) anhinga jarabá 
Anhinga rufa (Daudin, 1802) anhinga hrdzavokrká 
Anhinga melanogaster Pennant, 1769 anhinga tmavobruchá
Anhinga novaehollandiae (Gould, 1847) anhinga austrálska
Phalacrocoracidae Kormoránovité
Phalacrocorax melanoleucos (Vieillot, 1817) kormorán čierno-biely
Phalacrocorax africanus (Gmelin, 1789) kormorán dlhochvostý
Phalacrocorax coronatus (Wahlberg, 1855) kormorán čelenkový
Phalacrocorax niger (Vieillot, 1817) kormorán močiarny
Phalacrocorax pygmeus (Pallas, 1773) kormorán malý
Phalacrocorax perspicillatus Pallas, 1811 † kormorán okuliarnatý
Phalacrocorax penicillatus (Brandt, 1837) kormorán krátkochvostý
Phalacrocorax harrisi Rothschild, 1898 kormorán nelietavý Nannopterum harrisi
Phalacrocorax neglectus (Wahlberg, 1855) kormorán bledooký
Phalacrocorax fuscescens (Vieillot, 1817) kormorán čiernotvárový
Phalacrocorax brasilianus (Gmelin, 1789) kormorán olivový Phalacrocorax olivaceus
Phalacrocorax auritus (Lesson, 1831) kormorán ušatý 
Phalacrocorax fuscicollis Stephens, 1826 kormorán hnedolíci
Phalacrocorax sulcirostris (Brandt, 1837) kormorán ryhozobý
Phalacrocorax varius (Gmelin, 1789) kormorán stračí
Phalacrocorax carbo (Linnaeus, 1758) kormorán veľký 
Phalacrocorax lucidus (Lichtenstein, 1823) kormorán bieloprsý
Phalacrocorax capillatus (Temminck et Schlegel, 1850) kormorán vlasatý
Leucocarbo nigrogularis (Ogilvie-Grant et H. O. Forbes, 1899) kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis
Leucocarbo capensis (Sparrman, 1788) kormorán pobrežný Phalacrocorax capensis
Leucocarbo bougainvillii (Lesson, 1837) kormorán guánový  Phalacrocorax bougainvillii
Leucocarbo magellanicus (Gmelin, 1789) kormorán skalný Phalacrocorax magellanicus
Leucocarbo pelagicus (Pallas 1811) kormorán morský Phalacrocorax pelagicus
Leucocarbo kenyoni (Siegel-Causey, 1991) † kormorán amčitský Phalacrocorax kenyoni
Leucocarbo urile (Gmelin, 1789) kormorán červenolíci Phalacrocorax urile
Leucocarbo aristotelis (Linnaeus, 1761) kormorán chochlatý Phalacrocorax aristotelis
Leucocarbo gaimardi (Lesson et Garnot, 1828) kormorán sivý Phalacrocorax gaimardi
Leucocarbo punctatus (Sparrman, 1786) kormorán bodkovaný Phalacrocorax punctatus
Leucocarbo featherstoni (Buller 1873) kormorán zelenolíci Phalacrocorax featherstoni
Leucocarbo atriceps (King, 1828) kormorán modrooký Phalacrocorax atriceps
Leucocarbo nivalis (Falla, 1937) kormorán bielokrídly Phalacrocorax nivalis
Leucocarbo melanogenis (Blyth, 1860) kormorán crozetský Phalacrocorax melanogenis
Leucocarbo georgianus (Lonnberg, 1906) kormorán ľadový Phalacrocorax georgianus
Leucocarbo albiventer (Lesson, 1831) kormorán bielobruchý Phalacrocorax albiventer, Phalacrocorax albiventor
Leucocarbo bransfieldensis (Murphy, 1936) kormorán antarktický Phalacrocorax bransfieldensis
Leucocarbo verrucosus (Cabanis, 1875) kormorán kerguelenský Phalacrocorax verrucosus
Leucocarbo purpurascens (Brandt, 1837) kormorán pôvabný Phalacrocorax purpurascens
Leucocarbo carunculatus (Gmelin, 1789 kormorán kráľovský  Phalacrocorax carunculatus
Leucocarbo chalconotus (G. R. Gray, 1845) kormorán bronzový Phalacrocorax chalconotus
Leucocarbo onslowi (H. O. Forbes, 1893) kormorán chathamský Phalacrocorax onslowi
Leucocarbo campbelli (Filhol, 1878) kormorán čiernokrký Phalacrocorax campbelli
Leucocarbo colensoi (Buller, 1888) kormorán šupinatý Phalacrocorax colensoi
Leucocarbo ranfurlyi (Ogilvie-Grant,1901) kormorán bountský Phalacrocorax ranfurlyi
Scopidae Takatrovité
Scopus umbretta Gmelin, 1789 takatra tmavá
Balaenicipitidae Člnozobcovité
Balaeniceps rex Gould, 1850 člnozobec veľký 
Pelecanidae Pelikánovité
Pelecanus onocrotalus Linnaeus, 1758 pelikán ružový 
Pelecanus rufescens Gmelin, 1789 pelikán červenkavý
Pelecanus philippensis Gmelin, 1789 pelikán sivý
Pelecanus crispus Bruch, 1832 pelikán kučeravý 
Pelecanus conspicillatus Temminck,1824 pelikán okuliarnatý
Pelecanus erythrorhynchos Gmelin, 1789 pelikán biely 
Pelecanus occidentalis Linnaeus, 1766 pelikán hnedý
Pelecanus thagus Molina, 1782 pelikán bledohlavý
Threskiornithidae Ibisovité
Threskiornithinae Ibisorodé
Threskiornis aethiopicus (Latham, 1790) ibis posvätný
Threskiornis bernieri (Bonaparte, 1855) ibis bledooký
Threskiornis solitarius (Sélys-Longchamps, 1848) † ibis réunionský Borbonibis latipes, Raphus solitarius
Threskiornis melanocephalus (Latham, 1790) ibis čiernohlavý
Threskiornis molucca (Cuvier, 1829) ibis alabastrový
Threskiornis spinicollis (Jameson, 1835) ibis žltokrký
Pseudibis papillosa (Temminck, 1824) tantalus bradavičnatý 
Pseudibis davisoni (Hume, 1875) tantalus obojkový
Pseudibis gigantea (Oustalet, 1877) tantalus veľký Thaumatibis gigantea
Geronticus eremita (Linnaeus, 1758) hrivnatec skalný 
Geronticus calvus (Boddaert, 1783) hrivnatec juhoafrický
Nipponia nippon (Temminck, 1835) japonka chochlatá 
Bostrychia olivacea (Du Bus de Gisignies, 1838) hadada olivová Lampribis olivacea
Bostrychia bocagei (Chapin, 1923) hadada ostrovná
Bostrychia rara (Rothschild, Hartert et Kleinschmidt, 1897) hadada škvrnitá Lampribis rara
Bostrychia hagedash (Latham, 1790) hadada volavá Hagedashia hagedash
Bostrychia carunculata (Ruppell, 1837) hadada príveskatá
Theristicus caerulescens (Vieillot, 1817) ibis močiarny Harpiprion caerulescens
Theristicus caudatus (Boddaert, 1783) ibis plavý
Theristicus branickii Berlepsch et Stolzmann, 1894 ibis andský
Theristicus melanopis (Gmelin, 1789) ibis škraboškový
Cercibis oxycerca (Spix, 1825) ibis dlhochvostý
Mesembrinibis cayennensis (Gmelin, 1789) ibis smútočný
Phimosus infuscatus (Lichtenstein, 1823) kvara masková
Eudocimus albus (Linnaeus, 1758) kvara biela  
Eudocimus ruber (Linnaeus, 1758) kvara červená 
Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) ibisovec hnedý 
Plegadis chihi (Vieillot, 1817) ibisovec okuliarnatý 
Plegadis ridgwayi (Allen, 1876) ibisovec punový
Lophotibis cristata (Boddaert, 1783) ibis bielokrídly
Plataleinae Lyžičiarorodé
Platalea leucorodia Linnaeus, 1758 lyžičiar biely 
Platalea minor Temminck et Schlegel, 1849 lyžičiar čiernočelý
Platalea alba Scopoli, 1786 lyžičiar ružovonohý 
Platalea regia Gould, 1838 lyžičiar kráľovský
Platalea flavipes Gould, 1838 lyžičiar žltozobý
Platalea ajaja (Linnaeus, 1758) lyžičiar ružový Ajaia ajaja
Ardeidae Volavkovité
Tigrisomatinae Tigrovancorodé
Zonerodius heliosylus (Lesson, 1828) tigrovanec lesný
Tigriornis leucolopha (Jardine, 1846) tigrovanec bielochochlý Tigriornis leucolophus
Tigrisoma lineatum (Boddaert, 1783) tigrovanec čiarkovaný 
Tigrisoma fasciatum (Such, 1825) tigrovanec jarabý
Tigrisoma mexicanum Swainson, 1834 tigrovanec žltohrdlý
Agamia agami (Gmelin, 1789) agámia pestrá
Cochleariinae Savakuorodé
Cochlearius cochlearius (Linnaeus, 1766) savaku člnozobý 
Botaurinae Bučiakorodé
Zebrilus undulatus (Gmelin, 1789) soko vlnkovaný
Botaurus stellaris (Linnaeus, 1758) bučiak veľký 
Botaurus poiciloptilus (Wagler, 1827) bučiak matuku
Botaurus lentiginosus (Rackett, 1813) bučiak hnedokrký 
Botaurus pinnatus (Wagler, 1829) bučiak okrový
Ixobrychus involucris (Vieillot, 1823) bučiačik pásikavý
Ixobrychus exilis (Gmelin, 1789) bučiačik malý
Ixobrychus minutus (Linnaeus, 1766) bučiačik močiarny 
Ixobrychus novaezelandiae (Potts, 1871) † bučiačik čiernochrbtý
Ixobrychus sinensis (Gmelin, 1789) bučiačik žltohnedý 
Ixobrychus eurhythmus (Swinhoe, 1873) bučiačik gaštanový
Ixobrychus cinnamomeus (Gmelin, 1789) bučiačik škoricový
Ixobrychus sturmii (Wagler, 1827) bučiačik trpasličí
Dupetor flavicollis (Latham, 1790) bučiačik tmavý Ixobrychus flavicollis
Ardeinae Volavkorodé
Gorsachius magnificus (Ogilvie-Grant, 1899) chavkoš vznešený
Gorsachius goisagi (Temminck, 1835) chavkoš goisagi
Gorsachius melanolophus (Raffles, 1822) chavkoš čiernohrivý
Gorsachius leuconotus (Wagler, 1827) chavkoš bielochrbtý
Nycticorax nycticorax (Linnaeus, 1758) chavkoš nočný 
Nycticorax caledonicus (Gmelin, 1789) chavkoš hrdzavý 
Nycticorax mauritianus Newton et Gadow, 1893 † chavkoš maurícijský
Nycticorax megacephalus (Milne-Edwards, 1873) † chavkoš rodrigueský
Nycticorax duboisi (Rothschild, 1907) † chavkoš réunionský
Nyctanassa violacea (Linnaeus, 1758) chavkoš žltočelý 
Butorides virescens (Linnaeus, 1758) čaplička zelenkavá 
Butorides sundevalli (Reichenow, 1877) čaplička galapágska  
Butorides striata (Linnaeus, 1758) čaplička mangrovová 
Ardeola ralloides (Scopoli, 1769) čaplička vlasatá 
Ardeola grayii (Sykes, 1832) čaplička ryžová 
Ardeola bacchus (Bonaparte, 1855) čaplička bielokrídla
Ardeola speciosa (Horsfield, 1821) čaplička rybníková
Ardeola idae (Hartlaub, 1860) čaplička modrozobá
Ardeola rufiventris (Sundevall, 1850) čaplička hnedobruchá
Bubulcus ibis (Linnaeus, 1758) hltavka chochlatá 
Ardea cinerea Linnaeus, 1758 volavka popolavá
Ardea monicae Jouanin et Roux, 1963 volavka bledá
Ardea herodias Linnaeus, 1758 volavka statná 
Ardea cocoi Linnaeus, 1766 volavka kokoi 
Ardea pacifica Latham 1801 volavka bielokrká
Ardea melanocephala Children et Vigors, 1826 volavka čiernohlavá 
Ardea humbloti Milne-Edwards et A. Grandidier, 1885 volavka masková
Ardea insignis Hume, 1878 volavka bielobruchá
Ardea sumatrana Raffles, 1822 volavka veľkozobá
Ardea goliath Cretzschmar 1829 volavka obrovská 
Ardea purpurea Linnaeus, 1766 volavka purpurová 
Ardea bournei de Naurois, 1966 volavka kapverdská
Ardea alba Linnaeus, 1758 beluša veľká Casmerodius albus, Egretta alba
Pilherodius pileatus (Boddaert, 1783) volavka čiapočkatá
Syrigma sibilatrix (Temminck, 1824) volavka hvízdavá
Egretta intermedia (Wagler, 1829) volavka prostredná  Mesophoyx intermedia
Egretta picata (Gould, 1845) volavka čepcová Ardea picata
Egretta novaehollandiae (Latham, 1790) volavka bielolíca 
Egretta rufescens (Gmelin, 1789) volavka strapatá 
Egretta ardesiaca (Wagler, 1827) volavka čierna 
Egretta vinaceigula (Sharpe, 1895) volavka bridlicová
Egretta tricolor (Statius Müller, 1776) volavka trojfarebná 
Egretta caerulea (Linnaeus, 1758) volavka modrosivá 
Egretta thula (Molina, 1782) volavka snehobiela 
Egretta garzetta (Linnaeus, 1766) beluša malá Ardea garzetta
Egretta gularis (Bosc, 1792) volavka pobrežná
Egretta dimorpha E. Hartert, 1914 volavka menlivá
Egretta sacra (Gmelin, 1789) volavka posvätná
Egretta eulophotes (Swinhoe, 1860) volavka čínska
Pluvianellidae Kulíkovcovité
Pluvianellus socialis G. R. Gray, 1846 kulíkovec vodný
Chionidae Belákovité
Chionis albus (Gmelin, 1789) belák snežný 
Chionis minor Hartlaub, 1841 belák čiernozobý 
Burhinidae Ležiakovité
Burhinus oedicnemus (Linnaeus, 1758) ležiak úhorový 
Burhinus senegalensis (Swainson, 1837) ležiak riečny
Burhinus vermiculatus (Cabanis, 1868) ležiak vodný
Burhinus capensis (Lichtenstein, 1823) ležiak škvrnitý
Burhinus bistriatus (Wagler, 1829) ležiak pásikavohlavý
Burhinus superciliaris (Tschudi, 1843) ležiak stužkatý
Burhinus grallarius (Latham, 1801) ležiak dlhochvostý
Esacus recurvirostris (Cuvier, 1829) ležiak krabožravý Burhinus recurvirostris
Esacus neglectus (Vieillot, 1818) ležiak pobrežný Burhinus giganteus, Esacus magnirostris
Pluvianidae Krokodíliarovité
Pluvianus aegyptius (Linnaeus, 1758) krokodíliar žltobruchý 
Charadriidae Kulíkovité
Vanellinae Cíbikorodé
Vanellus vanellus (Linnaeus, 1758) cíbik chochlatý 
Vanellus crassirostris (Hartlaub, 1855) cíbik bielokrídly
Vanellus armatus (Burchell, 1822) cíbik čiernochrbtý Antibyx armatus
Vanellus spinosus (Linnaeus, 1758) cíbik tŕňokrídly  Hoplopterus spinosus
Vanellus duvaucelii (Lesson, 1826) cíbik riečny
Vanellus tectus (Boddaert, 1783) cíbik čiernochochlý
Vanellus malarbaricus (Boddaert, 1783) cíbik uzdičkový Vanellus malarbaricus
Vanellus albiceps Gould, 1834 cíbik bielohlavý
Vanellus lugubris (Lesson, 1826) cíbik bieločelý
Vanellus melanopterus (Cretzschmar, 1829) cíbik čiernokrídly
Vanellus coronatus (Boddaert, 1783) cíbik korunkatý
Vanellus senegallus (Linnaeus, 1766) cíbik žltonohý
Vanellus melanocephalus (Rüppell, 1845) cíbik škvrnitoprsý
Vanellus superciliosus (Reichenow, 1886) cíbik hnedoprsý
Vanellus cinereus (Blyth, 1842) cíbik sivohlavý
Vanellus indicus (Boddaert, 1783) cíbik laločnatý
Vanellus macropterus (Wagler, 1827) cíbik jávsky
Vanellus tricolor (Vieillot, 1818) cíbik bielohrdlý 
Vanellus miles (Boddaert, 1783) cíbik maskový
Vanellus gregarius (Pallas, 1771) cíbik stepný Chettusia gregaria
Vanellus leucurus (Lichtenstein, 1823) cíbik bielochvostý
Vanellus chilensis (Molina, 1782) cíbik čiernočelý
Vanellus resplendens (Tschudi, 1843) cíbik andský
Erythrogonys cinctus Gould, 1838 kulich čiernoprsý  Charadrius cinctus
Peltohyas australis (Gould, 1841) behavček pustatinový Charadrius australis
Anarhynchus frontalis Quoy et Gaimard, 1830 behavček krivozobý  
Charadriinae Kulíkorodé
Charadrius obscurus Gmelin, 1789 kulík maorský
Charadrius hiaticula Linnaeus, 1758  kulík piesočný 
Charadrius semipalmatus Bonaparte, 1825 kulík poloblanistý
Charadrius placidus J. E. Gray et G. R. Gray, 1863 kulík dlhozobý
Charadrius dubius Scopoli, 1786 kulík riečny
Charadrius wilsonia Ord, 1814 kulík hrubozobý
Charadrius vociferus Linnaeus, 1758 kulík krikľavý
Charadrius melodus Ord, 1824 kulík pískavý
Charadrius thoracicus (Richmond, 1896) kulík okrovobruchý
Charadrius pecuarius Temminck, 1823 kulík pastiersky
Charadrius sanctaehelenae (Harting, 1873) kulík svätohelenský
Charadrius tricollaris Vieillot, 1818 kulík trojpásy
Charadrius forbesi (Shelley, 1883) kulík hnedolíci
Charadrius marginatus Vieillot, 1818 kulík bieločelý
Charadrius alexandrinus Linnaeus, 1758 kulík morský
Charadrius nivosus (Cassin, 1858) kulík snežný
Charadrius occidentalis (Cabanis, 1872) kulík krátkonohý
Charadrius javanicus Chasen, 1938 kulík jávsky
Charadrius ruficapillus Temminck, 1822 kulík červenotemenný
Charadrius peronii Schlegel, 1865 kulík plážový
Charadrius pallidus Strickland, 1852 kulík hrdzavopásy
Charadrius collaris Vieillot, 1818 kulík obojkový
Charadrius alticola (Berlepsch et Stolzmann, 1902) kulík punový
Charadrius falklandicus Latham, 1790 kulík dvojpásy
Charadrius bicinctus Jardine et Selby, 1827 kulík ozdobný
Charadrius mongolus Pallas, 1776 kulík krátkozobý 
Charadrius leschenaultii Lesson, 1826 kulík veľkozobý
Charadrius asiaticus Pallas, 1773 kulík žltohrvoľový 
Charadrius veredus Gould, 1848 kulík podkovár
Charadrius morinellus (Linnaeus, 1758) kulík vrchovský  Charadrias morinellus, Eudromias morinellus
Charadrius modestus Lichtenstein, 1823 kulík sivolíci
Charadrius montanus J. K. Townsend, 1837 kulík horský
Thinornis rubricollis (J. F. Gmelin, 1789) kulík kapucňový Charadrius rubricollis, Thinornis cucullatus
Thinornis novaeseelandiae (Gmelin, 1789) kulík pobrežný Charadrius novaeseelandiae
Elseyornis melanops (Vieillot, 1818) kulík čiernočelý Charadrius melanops
Oreopholus ruficollis (Wagler, 1829) kulík hnedohrdlý 
Phegornis mitchellii (Fraser, 1845) kulík jarabý
Hoploxypterus cayanus (Latham, 1790) kulík diadémový  Vanellus cyanus
Pluvialidae Kulíkovité
Pluvialis apricaria (Linnaeus, 1758) kulík zlatý
Pluvialis fulva (Gmelin, 1789) kulík krátkochvostý
Pluvialis dominica (P. L. S. Müller, 1776) kulík brnavokrídly 
Pluvialis squatarola (Linnaeus, 1758) kulík bledý
Ibidorhynchidae Srpiarovité
Ibidorhyncha struthersii Vigors, 1832 srpiar vrchovský 
Recurvirostridae Šabliarkovité
Himantopus himantopus (Linnaeus, 1758) šišila bocianovitá
Himantopus ceylonensis Whistler, 1944 šišila srílanská
Himantopus leucocephalus Gould, 1837 šišila bielohlavá
Himantopus mexicanus (P. L. S. Müller, 1776) šišila čiernokrká
Himantopus knudseni Stejneger, 1887 šišila havajská
Himantopus melanurus Vieillot, 1817 šišila bielochrbtá
Himantopus meridionalis C. L. Brehm, 1843 šišila južná
Himantopus novaezelandiae Gould, 1841 šišila smútočná
Cladorhynchus leucocephalus (Vieillot, 1816) šišila bahenná
Recurvirostra avosetta Linnaeus, 1758 šabliarka modronohá
Recurvirostra americana Gmelin, 1789 šabliarka žltokrká 
Recurvirostra novaehollandiae Vieillot, 1816 šabliarka červenohlavá
Recurvirostra andina Philippi et Landbeck, 1861 šabliarka andská
Haematopidae Lastúrničiarovité
Haematopus leucopodus Garnot, 1826 lastúrničiar bielotrtáčový
Haematopus ater Vieillot et Oudart, 1825 lastúrničiar černastý
Haematopus bachmani Audubon, 1838 lastúrničiar čierny
Haematopus palliatus Temminck, 1820 lastúrničiar hnedý 
Haematopus meadewaldoi Bannerman, 1913 lastúrničiar kanársky
Haematopus moquini Bonaparte, 1856 lastúrničiar havraní
Haematopus ostralegus Linnaeus, 1758 lastúrničiar strakatý 
Haematopus finschi G. H. Martens, 1897 lastúrničiar jazerný
Haematopus longirostris Vieillot, 1817 lastúrničiar dlhozobý
Haematopus chathamensis Hartert, 1927 lastúrničiar krátkozobý
Haematopus unicolor J. R. Forster, 1844 lastúrničiar menlivý
Haematopus fuliginosus Gould, 1845 lastúrničiar tmavý
Thinocoridae Výšinárovité
Attagis gayi I. Geoffroy Saint-Hilaire et Lesson, 1831 výšinár hrdzavobruchý
Attagis malouinus Boddaert 1783 výšinár bielobruchý
Thinocorus orbignyianus I. Geoffroy Saint-Hilaire et Lesson, 1831 výšinár sivoprsý
Thinocorus rumicivorus Eschscholtz, 1829 výšinár malý 
Pedionomidae Prepeľovité
Pedionomus torquatus Gould, 1841 prepeľ púšťový
Jacanidae Jakanovité
Microparra capensis (A. Smith, 1839) jakana vrabčia
Actophilornis africanus (Gmelin, 1789) jakana modročelá 
Actophilornis albinucha (Geoffroy Saint-Hilaire,1832) jakana čiernohrdlá
Irediparra gallinacea (Temminck, 1828) jakana lotosová
Hydrophasianus chirurgus (Scopoli, 1786) jakana bažantovitá 
Metopidius indicus (Latham, 1790) jakana bronzovokrídla
Jacana spinosa (Linnaeus, 1758) jakana ostnatá
Jacana jacana (Linnaeus, 1766) jakana červenočelá
Rostratulidae Slukovcovité
Rostratula benghalensis (Linnaeus,1758) slukovec zlatý
Rostratula australis (Gould, 1838) slukovec hnedý
Nycticryphes semicollaris (Vieillot, 1816) slukovec krivozobý Rostratula semicollaris
Scolopacidae Slukovité
Scolopacinae Slukorodé
Scolopax rusticola Linnaeus, 1758 sluka hôrna 
Scolopax mira Hartert, 1916 sluka vlnkovaná
Scolopax saturata Horsfield, 1821 sluka hrdzavá
Scolopax rosenbergii Schlegel, 1871 sluka papuánska
Scolopax bukidnonensis Kennedy et al., 2001 sluka mandalugsok
Scolopax celebensis Riley, 1921 sluka sulaweská
Scolopax rochussenii Schlegel, 1866 sluka zlatistá
Scolopax minor J. F. Gmelin, 1789 sluka svišťavá
Gallinagininae Močiarnicorodé
Coenocorypha pusilla (Buller, 1869) hakava chathamská
Coenocorypha aucklandica (G. R. Gray, 1845) hakava aucklandská
Lymnocryptes minimus (Brünnich, 1764) močiarnička tichá 
Gallinago solitaria Hodgson, 1831 močiarnica samotárska 
Gallinago hardwickii (J. E. Gray, 1831) močiarnica ostrovná
Gallinago nemoricola Hodgson, 1836 močiarnica horská
Gallinago stenura (Bonaparte, 1831) močiarnica širokochvostá
Gallinago megala Swinhoe, 1861 močiarnica bledá
Gallinago nigripennis Bonaparte, 1839 močiarnica okatá
Gallinago macrodactyla Bonaparte, 1839 močiarnica veľkozobá
Gallinago media (Latham, 1787) močiarnica tichá  Capella media
Gallinago gallinago (Linnaeus, 1758) močiarnica mekotavá  Capella gallinago
Gallinago delicata (Ord, 1825) močiarnica krátkokrídla
Gallinago paraguaiae (Vieillot, 1816) močiarnica jakavera
Gallinago andina Taczanowski, 1875 močiarnica žltonohá
Gallinago nobilis P. L. Sclater, 1856 močiarnica dlhozobá
Gallinago undulata (Boddaert, 1783) močiarnica vlnkovaná
Gallinago stricklandii G. R. Gray, 1845 močiarnica rašelinisková
Gallinago jamesoni (Bonaparte et Jardine, 1855) močiarnica andská
Gallinago imperialis P. L. Sclater et Salvin, 1869 močiarnica kráľovská
Limnodromus griseus (J. F. Gmelin, 1789) brežník sivý 
Limnodromus scolopaceus (Say, 1823) brežník dlhozobý
Limnodromus semipalmatus (Blyth, 1848) brežník hrdzavý 
Tringinae Kalužiakorodé
Limosa limosa (Linnaeus, 1758) brehár čiernochvostý 
Limosa haemastica (Linnaeus, 1758) brehár jarabý
Limosa lapponica (Linnaeus, 1758) brehár hrdzavý
Limosa fedoa (Linnaeus, 1758) brehár mramorovaný
Numenius minutus Gould, 1841 hvizdák najmenší
Numenius borealis (J. R. Forster, 1772) hvizdák krátkozobý
Numenius phaeopus (Linnaeus, 1758) hvizdák malý 
Numenius tahitiensis (Gmelin, 1789) hvizdák aljašský   
Numenius tenuirostris Vieillot, 1817 hvizdák tenkozobý
Numenius arquata (Linnaeus, 1758) hvizdák veľký 
Numenius madagascariensis (Linnaeus, 1766) hvizdák tmavochrbtý
Numenius americanus Bechstein, 1812 hvizdák dlhozobý
Bartramia longicauda (Bechstein, 1812) bartrámia dlhochvostá 
Tringa erythropus (Pallas, 1764) kalužiak tmavý
Tringa totanus (Linnaeus, 1758) kalužiak červenonohý 
Tringa stagnatilis (Bechstein, 1803) kalužiak štíhly
Tringa nebularia (Gunnerus, 1767) kalužiak sivý
Tringa guttifer (Nordmann, 1835) kalužiak kulíkovitý
Tringa melanoleuca (Gmelin, 1789) kalužiak jarabý 
Tringa flavipes (Gmelin, 1789) kalužiak žltonohý
Tringa ochropus Linnaeus, 1758 kalužiak perlavý 
Tringa solitaria A. Wilson, 1813 kalužiak samotársky
Tringa glareola Linnaeus, 1758 kalužiak močiarny
Xenus cinereus (Güldenstadt, 1775) brodník sivý  Tringa cinerea
Actitis hypoleucos (Linnaeus, 1758) kalužiačik malý  Tringa hypoleucos
Actitis macularius (Linnaeus, 1766) kalužiačik škvrnitý  Actitis macularia, Tringa macularia
Heteroscelus brevipes (Vieillot, 1816) kalužiak krátkonohý Tringa brevipes
Heteroscelus incanus (Gmelin, 1789) kalužiak prelietavý Tringa incana
Catoptrophorus semipalmatus (Gmelin, 1789) kalužiak bahenný
Aechmorhynchus cancellatus (J. F. Gmelin, 1789) † kalužiak ostrozobý Prosobonia cancellata
Aechmorhynchus parvirostris (Peale, 1848) kalužiak tuamotský Prosobonia parvirostris
Prosobonia leucoptera (J. F. Gmelin, 1789) † kalužiak bielokrídly
Prosobonia ellisi Sharpe, 1906 † kalužiak tahitský
Arenariinae Kamenárorodé
Arenaria interpres (Linnaeus, 1758) kamenár strakatý 
Arenaria melanocephala (Vigors, 1829) kamenár čiernohlavý
Calidridinae Pobrežníkorodé
Aphriza virgata (Gmelin, 1789) pobrežník príbojový
Calidris tenuirostris (Horsfield, 1821) pobrežník tenkozobý
Calidris canutus (Linnaeus, 1758) pobrežník hrdzavý 
Calidris alba (Pallas, 1764) pobrežník belavý  Crocethia alba
Calidris pusilla (Linnaeus, 1766) pobrežník piesočný 
Calidris mauri (Cabanis, 1857) pobrežník aljašský   
Calidris ruficollis (Pallas, 1776) pobrežník červenokrký
Calidris minuta (Leisler, 1812) pobrežník malý
Calidris temminckii (Leisler, 1812) pobrežník sivý 
Calidris subminuta (Middendorff, 1853) pobrežník dlhoprstý
Calidris minutilla (Vieillot, 1819) pobrežník najmenší 
Calidris fuscicollis (Vieillot, 1819) pobrežník tmavý
Calidris bairdii (Coues, 1861) pobrežník plavý 
Calidris melanotos (Vieillot, 1819) pobrežník škvrnitý
Calidris acuminata (Horsfield, 1821) pobrežník ostrochvostý
Calidris ferruginea (Pontoppidan, 1763) pobrežník krivozobý
Calidris maritima (Brunnich, 1764) pobrežník morský
Calidris ptilocnemis (Coues, 1873) pobrežník bralový
Calidris alpina (Linnaeus, 1758) pobrežník čiernozobý 
Calidris himantopus (Bonaparte, 1826) pobrežník dlhonohý Micropalama himantopus
Eurynorhynchus pygmeus (Linnaeus, 1758) lopatník malý  Calidris pygmeus
Limicola falcinellus (Pontoppidan, 1763) brehárik ploskozobý 
Tryngites subruficollis (Vieillot, 1819) pobrežníček plavý 
Philomachus pugnax (Linnaeus, 1758) bojovník bahenný 
Phalaropodinae Lyskonohorodé
Phalaropus tricolor (Vieillot, 1819) lyskonoh trojfarebný  Steganopus tricolor
Phalaropus lobatus (Linnaeus, 1758) lyskonoh úzkozobý
Phalaropus fulicarius (Linnaeus, 1758) lyskonoh ploskozobý
Turnicidae Prepeľovcovité
Turnix sylvaticus (Desfontaines, 1789) prepeľovec krovinový  Turnix sylvatica
Turnix maculosus (Temminck, 1815) prepeľovec ostrozobý Turnix maculosa
Turnix nana (Sundevall, 1850) prepeľovec tmavotrtáčový
Turnix hottentottus Temminck, 1815 prepeľovec hotentótsky Turnix hottentotta
Turnix tanki Blyth, 1843 prepeľovec žltonohý
Turnix ocellatus (Scopoli, 1786) prepeľovec okavý Turnix ocellata
Turnix suscitator (Gmelin, 1789) prepeľovec sivozobý
Turnix nigricollis (Gmelin, 1789) prepeľovec čiernohrdlý 
Turnix melanogaster (Gould, 1837) prepeľovec čiernoprsý
Turnix castanotus (Gould, 1840) prepeľovec hnedochrbtý Turnix castanota
Turnix olivii Robinson, 1900 prepeľovec veľkozobý
Turnix varius (Latham, 1802) prepeľovec maľovaný
Turnix worcesteri McGregor, 1904 prepeľovec horský
Turnix everetti Hartert, 1898 prepeľovec sumbský
Turnix pyrrhothorax (Gould, 1841) prepeľovec hrdzavoprsý
Turnix velox (Gould, 1841) prepeľovec trpasličí
Ortyxelos meiffrenii (Vieillot, 1819) savanár štíhly
Glareolidae Prieložníkovité
Cursoriinae Behavcorodé
Cursorius cursor (Latham, 1787) behavec plavý
Cursorius somalensis Shelley, 1885 behavec pustinný
Cursorius rufus Gould, 1837 behavec hrdzavý
Cursorius temminckii Swainson, 1822 behavec Temminckov
Cursorius coromandelicus (J. F. Gmelin, 1789) behavec tmavý
Rhinoptilus africanus (Temminck, 1807) behavec dvojpásy Smutsornis africanus
Rhinoptilus cinctus (Heuglin, 1863) behavec trojpásy
Rhinoptilus chalcopterus (Temminck, 1824) behavec bronzovokrídly
Rhinoptilus bitorquatus (Blyth, 1848) behavec gaštanovohrdlý
Glareolinae Prieložníkorodé
Stiltia isabella (Vieillot, 1816) prieložníkovec belavý
Glareola pratincola (Linnaeus, 1766) prieložník stepný 
Glareola maldivarum J. R. Forster,1795 prieložník olivový
Glareola nordmanni Fischer,1842 prieložník čiernokrídly 
Glareola ocularis J. Verreaux,1833 prieložník krátkochvostý
Glareola nuchalis G. R. Gray,1849 prieložník golierikatý
Glareola cinerea Fraser, 1843 prieložník sivý
Glareola lactea Temminck, 1820 prieložník piesočný
Dromadidae Čapľovcovité
Dromas ardeola Paykull, 1805 čapľovec strakatý
Laridae Čajkovité
Creagrus furcatus (Neboux, 1846) čajka lastovičkovitá
Rissa tridactyla (Linnaeus, 1758) čajka trojprstá
Rissa brevirostris (Bruch, 1853) čajka útesová
Pagophila eburnea (Phipps, 1774) čajka biela
Xema sabini (Sabine, 1819) čajka vidličnatochvostá 
Chroicocephalus genei (Bréme, 1839) čajka tenkozobá Larus genei
Chroicocephalus philadelphia Ord, 1815 čajka čiernozobá  Larus philadelphia
Chroicocephalus serranus (Tschudi, 1844) čajka červenonohá Larus serranus
Chroicocephalus maculipennis (Lichtenstein, 1823) čajka hnedokapucňová  Larus maculipennis
Chroicocephalus bulleri (F. W. Hutton, 1871) čajka jazerná Larus bulleri
Chroicocephalus scopulinus (J. R. Forster, 1844) čajka červenozobá Larus scopulinus
Chroicocephalus novaehollandiae (Stephens, 1826) čajka striebrohlavá Larus novaehollandiae
Chroicocephalus cirrocephalus (Vieillot, 1818) čajka sivohlavá Larus cirrocephalus 
Chroicocephalus hartlaubii (Bruch, 1853) čajka kráľovská Larus hartlaubii
Chroicocephalus ridibundus (Linnaeus, 1766) čajka smejivá  Larus ridibundus
Chroicocephalus brunnicephalus (Jerdon, 1840) čajka hnedohlavá Larus brunnicephalus
Saundersilarus saundersi Swinhoe, 1871 čajka krátkozobá Larus saundersi
Hydrocoloeus minutus (Pallas, 1776) čajka malá Larus minutus
Hydrocoloeus roseus (MacGillivray, 1824) čajka ružová Rhodostethia rosea
Leucophaeus modestus (Tschudi, 1843) čajka púšťová Larus modestus
Leucophaeus scoresbii (Traill, 1823) čajka delfínia Larus scoresbii, Gabianus scoresbii
Leucophaeus atricilla (Linnaeus, 1758) čajka aztécka Larus atricilla
Leucophaeus pipixcan (Wagler, 1831) čajka prériová Larus pipixcan
Leucophaeus fuliginosus (Gould, 1841) čajka lávová Larus fuliginosus
Ichthyaetus melanocephalus (Temminck, 1820) čajka čiernohlavá  Larus melanocephalus
Ichthyaetus audouinii (Payraudeau, 1826) čajka ostrovná  Larus audouinii 
Ichthyaetus relictus (Lönnberg, 1931) čajka reliktná Larus relictus
Ichthyaetus leucophthalmus (Temminck, 1825) čajka bielooká  Larus leucophthalmus
Ichthyaetus ichthyaetus (Pallas, 1773) čajka orlia  Larus ichthyaetus
Ichthyaetus hemprichii (Bruch, 1853) čajka Hemprichova Larus hemprichii 
Larus pacificus Latham, 1802 čajka veľkozobá Gabianus pacificus
Larus belcheri Vigors, 1829 čajka pásochvostá
Larus atlanticus Olrog, 1958 čajka argentínska
Larus crassirostris Vieillot, 1818 čajka čiernochvostá 
Larus heermanni Cassin, 1852 čajka pobrežná 
Larus canus Linnaeus, 1758 čajka sivá
Larus kamtschatschensis Bonaparte, 1857 čajka kamčatská
Larus delawarensis Ord, 1815 čajka obrúčkozobá
Larus occidentalis Audubon, 1839 čajka pláštiková
Larus livens Dwight, 1919 čajka žltooká
Larus dominicanus Lichtenstein, 1823 čajka vznešená
Larus armenicus Buturlin, 1934 čajka arménska
Larus marinus Linnaeus, 1758 čajka morská
Larus michahellis Naumann, 1840 čajka žltonohá
Larus cachinnans Pallas, 1811 čajka bielohlavá
Larus vegae Palmén, 1887 čajka sibírska
Larus argentatus Pontoppidan, 1763 čajka striebristá
Larus barabensis Johansen, 1960 čajka stepná
Larus heuglini Bree, 1876 čajka tundrová
Larus fuscus Linnaeus, 1758 čajka tmavá
Larus californicus Lawrence, 1854 čajka plavokrídla 
Larus smithsonianus Coues, 1862 čajka špinavokrká
Larus glaucescens J. F. Naumann, 1840 čajka ľadová
Larus hyperboreus Gunnerus, 1767 čajka bledá
Larus thayeri W. S. Brooks, 1915 čajka eskimácka
Larus glaucoides B. Meyer, 1822 čajka bielokrídla 
Larus schistisagus Stejneger, 1884 čajka bridlicová
Sternidae Rybárovité
Anous stolidus (Linnaeus, 1758) nody hnedý 
Anous tenuirostris (Temminck, 1823) nody tenkozobý
Anous minutus Boie, 1844 nody bielohlavý
Procelsterna cerulea (F. D. Bennett, 1840) nody modrý
Procelsterna albivitta Bonaparte, 1856 nody sivý
Gygis alba (Sparrman, 1786) gygis biely
Gygis microrhyncha Saunders, 1876 gygis tenkozobý
Onychoprion aleuticus (S. F. Baird, 1869) rybár zriedkavý Sterna aleutica
Onychoprion fuscatus (Linnaeus, 1766) rybár čiernochrbtý  Sterna fuscata
Onychoprion lunatus (Peale, 1848) rybár sivochrbtý Sterna lunata
Onychoprion anaethetus (Scopoli, 1786) rybár tmavokrídly Sterna anaethetus
Sternula albifrons (Pallas, 1764) rybár malý  Sterna albifrons
Sternula saundersi (Hume, 1877) rybár hnedonohý Sterna saundersi
Sternula antillarum (Lesson, 1847) rybár krpatý Sterna antillarum
Sternula superciliaris (Vieillot, 1819) rybár žltozobý Sterna superciliaris
Sternula lorata (Philippi et Landbeck, 1861) rybár uzdičkový Sterna lorata
Sternula nereis (Gould, 1843) rybár pútavý Sterna nereis
Sternula balaenarum (Strickland, 1853) rybár vrabčohlasý Sterna balaenarum
Phaetusa simplex (Gmelin, 1789) rybár krátkochvostý
Gelochelidon nilotica Gmelin, 1789 rybárka krátkozobá Sterna nilotica
Hydroprogne caspia Pallas, 1770 čegrava veľkozobá Sterna caspia
Larosterna inca (Lesson, 1827) rybarica ozdobná 
Chlidonias hybrida (Pallas, 1811) čorík bahenný  Chlidonias hybridus
Chlidonias albostriatus (G. R. Gray, 1845) čorík čiernočelý Sterna albostriata
Chlidonias leucopterus (Temminck, 1815) čorík bielokrídly 
Chlidonias niger (Linnaeus, 1758) čorík čierny 
Thalasseus elegans (Gambel, 1849) rybár pôvabný Sterna elegans
Thalasseus eurygnathus (H. Saunders, 1876) rybár guyanský Sterna eurygnatha
Thalasseus sandvicensis (Latham, 1787) rybár sivý Sterna sandvicensis
Thalasseus bengalensis (Lesson, 1831) rybár prostredný  Sterna bengalensis
Thalasseus bernsteini (Schlegel, 1864) rybár strapatý Sterna bernsteini
Thalasseus maximus (Boddaert, 1783) rybár veľký  Sterna maxima
Thalasseus bergii (Lichtenstein, 1823) rybár rýchly  Sterna bergii
Sterna acuticauda J. E. Gray, 1831 rybár čiernobruchý
Sterna repressa Hartert, 1916 rybár bielolíci
Sterna aurantia J. E. Gray, 1831 rybár zlatozobý
Sterna forsteri Nuttall, 1834 rybár močiarny
Sterna trudeaui Audubon, 1838 rybár bielohlavý
Sterna hirundo Linnaeus, 1758 rybár riečny 
Sterna dougallii Montagu, 1813 rybár štíhlozobý 
Sterna striata Gmelin, 1789 rybár bieločelý
Sterna sumatrana Raffles, 1822 rybár čiernotylý
Sterna hirundinacea Lesson, 1831 rybár lastovičkovitý
Sterna paradisaea Pontoppidan, 1763 rybár dlhochvostý 
Sterna vittata Gmelin, 1789 rybár rajský
Sterna virgata Cabanis, 1875 rybár kerguelenský
Rynchopidae Zobáľovité
Rynchops niger Linnaeus, 1758 zobáľ čiernochrbtý
Rynchops flavirostris Vieillot, 1816 zobáľ podivný 
Rynchops albicollis Swainson, 1838 zobáľ bielokrký
Stercorariidae Pomorníkovité
Stercorarius chilensis Bonaparte, 1857 pomorník čiapkatý Catharacta chilensis
Stercorarius maccormicki Saunders, 1893 pomorník južnopolárny Catharacta maccormicki
Stercorarius antarcticus (Lesson, 1831) pomorník antarktický Catharacta antarctica
Stercorarius lonnbergi Mathews, 1912 pomorník hnedý Catharacta lonnbergi
Stercorarius skua (Brunnich, 1764) pomorník veľký  Catharacta skua
Stercorarius pomarinus (Temminck, 1815) pomorník stredný 
Stercorarius parasiticus (Linnaeus, 1758) pomorník príživný 
Stercorarius longicaudus Vieillot, 1819 pomorník malý 
Alcidae Alkovité
Alle alle (Linnaeus, 1758) alkovec drobný 
Uria lomvia (Linnaeus, 1758) norec hrubozobý 
Uria aalge (Pontoppidan, 1763) norec tenkozobý 
Alca torda Linnaeus, 1758 alka malá 
Pinguinus impennis (Linnaeus, 1758) † alka veľká
Cepphus grylle (Linnaeus, 1758) svišťúň zrkadlový 
Cepphus columba Pallas, 1811 svišťúň holubí 
Cepphus carbo Pallas, 1811 svišťúň okuliarnatý
Brachyramphus marmoratus (Gmelin, 1789) krátkozobka mramorovaná
Brachyramphus perdix (Pallas, 1811) krátkozobka bielooká
Brachyramphus brevirostris (Vigors, 1829) krátkozobka sivá
Synthliboramphus hypoleucus (Xantus de Vesey, 1860) starček bielobradý
Synthliboramphus craveri (Salvadori, 1865) starček tmavokrídly
Synthliboramphus antiquus (Gmelin, 1789) starček strakatý
Synthliboramphus wumizusume (Temminck, 1835) starček chochlatý 
Ptychoramphus aleuticus (Pallas, 1811) brvár popolavý
Aethia psittacula (Pallas, 1769) bielobruška oranžovozobá  Cyclorrhynchus psittacula
Aethia pusilla (Pallas, 1811) kosierkár drobný
Aethia pygmaea (Gmelin, 1789) kosierkár malý
Aethia cristatella (Pallas, 1769) kosierkár veľký 
Cerorhinca monocerata (Pallas, 1811) nosorožka fúzatá 
Fratercula arctica (Linnaeus, 1758) mníšik bielobradý 
Fratercula corniculata (J. F. Naumann, 1821) mníšik čiernobradý
Fratercula cirrhata (Pallas, 1769) mníšik vlasatý Lunda cirrhata


Today, there have been 3 visitors (20 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=